Stosunek przerywany a możliwość ciąży

Współżyłam ze swoim chłopakiem bodajże był to 11 czy 12 dzień, następnie 14 dzień cyklu. Nie zabezpieczyliśmy się. Był to stosunek przerywany nie kończący się we mnie, ale zaraz obok mnie. Już dwa dni po stosunku czułam się jakby w moim organizmie zachodziły jakieś zmiany.
/ 11.04.2011 06:25

Stosunek przerywany a możliwość ciąży

Współżyłam ze swoim chłopakiem bodajże był to 11 czy 12 dzień, następnie 14 dzień cyklu. Nie zabezpieczyliśmy się. Był to stosunek przerywany nie kończący się we mnie, ale zaraz obok mnie. Już dwa dni po stosunku czułam się jakby w moim organizmie zachodziły jakieś zmiany. Około 2 tygodnie po stosunku pojawiły się mdłości, ale nie doszło do wymiotów, raz były silniejsze, raz bardzo lekkie. Co rano budzę się z dziwnym uczuciem suchości w ustach. Raz napiłam się łyk wody i praktycznie zwróciłam wszystko, pobiegłam do łazienki, ale to
był fałszywy alarm. Mdłości utrzymują się prawie przez cały dzień. W porach wieczornych nasilają się one. Utrzymują się od miesiąca. Po stosunku doszło do miesiączki parę dni przed terminem. Trwała do 6 dni tak jak zawsze, ale była dużo łagodniejsza [dodam, że zawsze podczas miesiączki nie potrafiłam ruszyć się z łóżka]. W tym miesiącu podczas dni płodnych nie odczuwałam żadnych bólów, a zawsze podczas tych dni bolał mnie jajnik, który w tym czasie był aktywny. Był to bardzo mocny ból. Od około 2 tygodni odczuwam ciągłe bóle podbrzusza na przemian z kłuciem raz w prawym, raz w lewym jajniku. Często po zrobieniu jednego gryza jakiejkolwiek potrawy zbiera mi się na wymioty lub nachodzą mnie dziwne "zachcianki". Przed okresem piersi zawsze mnie bolały i robiły się większe. Podczas okresu ból ustał, ale piersi nie zmalały do dnia dzisiejszego. Mam wrażenie, że brodawki są większe i ciemniejsze. A naczynek widać więcej niż zawsze. Jestem senna, zmęczona, potrafię położyć się o 20 i spać do 10. Szybko się męczę i mam zawroty głowy od czasu do czasu. Bardzo szybko zmienia mi się nastrój. Czy to może być ciąża?

Zakłopotana

W cyklu 28 dniowym do owulacji dochodzi około 14 dnia cyklu. A więc, w których pani współżyła były prawdopodobnie dniami płodnymi. Nie zastosowała pani zabezpieczenia a stosunek przerywany może dać różne skutki. Stosunek przerywany może doprowadzić do zapłodnienia, gdyż plemniki są w tzw. preejakulacie, czyli wydzielinie, która pojawia się jeszcze przed wytryskiem. U wielu mężczyzn znajduje się w niej niewielka, lecz całkowicie wystarczająca do zapłodnienia liczba plemników. Biorąc pod uwagę pani objawy należy wykonać domowy test ciążowy z porannego moczu. W przypadku pozytywnego wyniku testu należy zgłosić się do ginekologa.

Pozdrawiam serdecznie