POLECAMY

Utrudniony sen u niemowlęcia

Jestem mamą 6-miesięcznego synka. Rozwija się prawidłowo. Na chwilę obecną jest karmiony mieszanie tzn. 2 x Bebiko1, 1 x Bebiko z kaszką na noc, w południe zupka, w nocy oraz z rana pierś. Problem polega na tym, że syn bardzo często budzi się w nocy.
Utrudniony sen u niemowlęcia

Jestem mamą 6-miesięcznego synka. Rozwija się prawidłowo. Na chwilę obecną jest karmiony mieszanie tzn. 2 x Bebiko1, 1 x Bebiko z kaszką na noc, w południe zupka, w nocy oraz z rana pierś. Problem polega na tym, że syn bardzo często budzi się w nocy. Kładę go o tej samej godzinie (dbam o wyciszenie, codzienne rytuały itd.), a mimo to przebudza się zawsze po 30
minutach i wtedy zaczyna się kolejne usypianie, które trwa nawet 2 godziny, a potem w nocy pobudki co 2 godziny, a nawet godzinę. W nocy też syn często się rozbudza i ma trudności z ponownym zaśnięciem. W dzień śpi 3 razy, tj. 11 (ok. 40 min do godziny), 14 (30-40 min) i 16.30 (ok. 40 min do godziny). Spać idzie o 21, wstaje o 9.00.

Monika
Proszę zastanowić się i odpowiedzieć sobie na kilka pytań:
Czy synkowi nie wychodzą ząbki?
Czy nie ma obrzmiałych dziąseł?
Czy dostatecznie dużo otrzymuje ciepełka od mamusi zamiast cycusia w dzień?
Czy w pomieszczeniu, w którym śpi synek nie jest za gorąco?
Czy pokój jest wywietrzony?
Czy maluszek nie jest za ciepło ubrany?
Czy nie ma trudności w oddawaniu gazów, stolca?

Proszę dokładnie przeanalizować te pytania i odpowiedzi. Częstą przyczyną pobudek nocnych może być suche powietrze w pokoju, zbyt ciepłe ubranie maluszka. Czasami dzieci, które w nocy są karmione piersią poprzez częste pobudki próbują zaspokoić swoją potrzebę bliskości, której „nie mają” w dzień – mam na myśli brak cycusia. Jeśli maluszek ząbkuje, bolą go dziąsełka i to też może być przyczyną częstego wybudzania się. Wiele dzieci ma dłuższe drzemki w czasie spaceru na świeżym powietrzu.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/3 lata temu
mojej malej jak wychodzily zabki to onosilam jej sie na rekach na supermami poduszce, rece po prostu odpadaly. ale wazne, zeby pomoc dziecku