POLECAMY

Udało mi się zajść w ciążę?

Witam serdecznie. Od dłuższego czasu leczę się u ginekologa, miałam badania usg dopochwowo, by ocenić moje cykle przy pierwszej obserwacji.


Udało mi się zajść w ciążę?

Witam serdecznie. Od dłuższego czasu leczę się u ginekologa, miałam badania usg dopochwowo, by ocenić moje cykle przy pierwszej obserwacji - niestety pęcherzyk się nie zmieniał, co oznaczało cykl bezowulacyjny. Wówczas zaczęłam brać tabletki przez 5 dni CLOSTILBEGYT - po tych tabletkach zaczęło się kolejne obserwowanie mojego cyklu poprzez badanie usg, jednakże widać było zmiany pęcherzyków - urosły do 24 mm. W 13. dniu cyklu miała być owulacja, a więc poprzytulałam się do męża, 14. dnia cyklu było tzw. ciałko żółte, teraz biorę luteinę 2 razy dziennie przez 10 dni. Proszę mi powiedzieć, jakie jest prawdopodobieństwo, że nam się w końcu udało? Jaki może być pierwszy sygnał? Dziękuję i pozdrawiam.

Alexia
Wiem, że to dla państwa sprawa poważna - ale ja odpowiem na wesoło, żeby pani się rozluźniła i nie stresowała, tylko cierpliwie poczekała. Prawdopodobieństwo? Trudna sprawa - bo ja w tej dziedzinie na AE byłam średnio dobra - dlatego nie policzę prawdopodobieństwa. A tak poważnie, to mam nadzieję, że to prawdopodobieństwo jest bardzo duże. Z pierwszymi sygnałami bywa różnie - jedne kobiety wiedzą - po prostu wiedzą na 100%, że są w ciąży, inne przez kilka tygodni nie czują nic. Ale takie pierwsze sygnały to:
  • zwiększona wydzielina z pochwy (przezroczysta),
  • wzmożone oddawanie moczu (częściej kobieta oddaje mocz),
  • tkliwość uciskowa piersi,
  • zmęczenie,
  • nudności. Oczywiście również zatrzymanie miesiączki, ale niektóre objawy z wymienionych mogą wystąpić już wcześniej niż zatrzymanie miesiączki. Ja życzę powodzenia i czekam na dobrą wiadomość :).

Pozdrawiam serdecznie


Celina Fręczko, położna
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/9 lat temu
WITAM .OD LISTOPADA ZESZŁEGO ROKU STARAMY SIĘ Z MĘŻEM O DZIECKO I NIC,ROBIŁAM TESTY OWULACYJNE I TEŻ NIC,PSYCHICZNIE JUŻ NIE DAJE RADY.CO DALEJ???