Powiększenie piersi a miesiączka

Kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia z zakończeniem we mnie. Były to dni płodne oraz niepłodne. Z kalkulatora wyliczyłam, że miesiączkę powinnam dostać 21. stycznia...
/ 27.01.2012 10:55

Powiększenie piersi a miesiączka

Kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia z zakończeniem we mnie. Były to dni płodne oraz niepłodne. Z kalkulatora wyliczyłam, że miesiączkę powinnam dostać 21. stycznia i tak też się stało, co byłam troszkę zdziwiona, bo moje cykle są nieregularne. Przez pierwsze dwa dni wyglądało na normalną miesiączkę otóż kolejne 3 dni były strasznie słabiutkie. Piersi bolą mnie od czasu stosunku to będzie jakieś 4-5 tygodni. Nie wiem, co robić. Bardzo chciałabym mieć dzidziusia. Mieszkam za granicą, także nie znam dobrego lekarza. Od kilku miesięcy zażywam codziennie kwas foliowy, który przepisał mi lekarz. Miesiączka co prawda się skończyła, ale piersi bolą nadal (co muszę przyznać, że nigdy tak nie miałam). Chłopak zauważył lekką różnicę w piersiach (troszkę się powiększyły). Przed miesiączką około 2-3 tygodnie po stosunku mój śluz się dziwnie zmienił, było go więcej, strasznie rozciągliwy, biały a czasami lekko żółtawy. Czy to ciąża?

Klaudia

Obecność miesiączki wyklucza obecność ciąży. Zdarza się, że we wczesnej ciąży w terminie spodziewanej miesiączki pojawia się krwawienie. Zazwyczaj jest ono bardziej skąpe i krócej trwa. Powiększenie piersi może wystąpić w kilka dni po zapłodnieniu. Jednak ten objaw może być objawem subiektywnym ciąży. Na zadane pytanie nie jestem w stanie odpowiedzieć, bowiem obecność ciąży może potwierdzić pozytywny test ciążowy a ostatecznie badanie usg. Proszę wziąć pod uwagę to, że nie w każdym przypadku współżycia w dni płodne dojdzie do zapłodnienia. Mam na myśli to, że czasami te starania trwają kilka cykli. Także głowa do góry.

Pozdrawiam serdecznie