POLECAMY

Odchudzanie a ponowne karmienie piersią

Karmiłam 1.5 miesiąca synka piersią, ale zaczęłam mieć coraz mniej pokarmu i dokarmiałam butelką. W końcu odstawiłam od piersi i zaczęłam brać tabletki linea na odchudzanie.

Odchudzanie a ponowne karmienie piersią

Karmiłam 1.5 miesiąca synka piersią, ale zaczęłam mieć coraz mniej pokarmu i dokarmiałam butelką. W końcu odstawiłam od piersi i zaczęłam brać tabletki linea na odchudzanie. Przez tygodniową przerwę w karmieniu piersią bo tyle nie karmię, pojawił mi się pokarm, fakt jest jego mało, ale chciałabym wrócić do karmienia piersią. Czy jest to możliwe i jak mam się do tego zabrać. Ile czasu mam odczekać po tabletkach odchudzających?

Magdalena

W 6 tygodniu życia u mamy karmiącej może wystąpić kryzys laktacyjny. Najprawdopodobniej to było przyczyną zmniejszenia ilości pokarmu. W takiej sytuacji nie należy dokarmiać dziecka mlekiem modyfikowanym tylko jak najczęściej przystawiać malucha do piersi. Przerwa w karmieniu naturalnym nie wpływa dobroczynnie na laktację bowiem mechanizm tworzenia pokarmu polega na tym -im częściej dziecko ssie pierś tym więcej pierś produkuje mleka. Myślę, że powrót do karmienia jest możliwy aczkolwiek sytuacja ta będzie wymagać od pani samozaparcia, cierpliwości i wytrwałości. Maluchowi łatwiej było ssać smoczek niż pierś. Stąd przejście ze smoczka na pierś może mu się nie podobać. Proszę jak najczęściej przystawiać dziecko do piersi. Nawet zanim zgłodnieje. Istotne będą karmienia nocne bowiem podczas nocnego karmienia wydziela się więcej prolaktyny.Proszę już rozpocząć karmienie piersią.

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)