POLECAMY

Niedojrzałość układu pokarmowego-ulewanie

Pytanie dotyczy mojej 6 tygodniowej córeczki. Od 2 tygodni jest karmiona wyłącznie sztucznym mlekiem"bebilon1" i od samego początku ma bardzo silne zaparcia.

Niedojrzałośc układu pokarmowego-ulewanie

Pytanie dotyczy mojej 6 tygodniowej córeczki. Od 2 tygodni jest karmiona wyłącznie sztucznym mlekiem"bebilon1" i od samego początku ma bardzo silne zaparcia. Nie potrafi sama się wypróżnić jedynie gdy pomagam jej czopkiem. Ale jak długo można go wpychać? Do tego wszystkiego ma bardzo wzdęty brzuszek i bardzo jej się ulewa. Na początku trochę się uleje ,a później po godzinie praktycznie zwraca wszystko co zjadła. Bardzo mało waży ( 6 tygodni 3670g od urodzenia 3100g).Co mam robić? Mój lekarz twierdzi, że wszystko jest ok. Według niego nie ma potrzeby zmieniać mleka, że te wszystkie dolegliwości przejdą za dwa tygodnie jak dziecko będzie mieć 2 miesiące.

Adelina

Skoro pediatra oglądał córeczkę i nie zauważył nic niepokojącego to dlaczego mama tak się niepokoi? Zaparciom można zaradzić poprzez podawanie dziecku herbatki z kopru włoskiego. Każde dziecko, które karmione jest mlekiem modyfikowanym musi przyjmować płyny np. w postaci herbatek (np. herbatka ułatwiająca trawienie Hipp) dla niemowląt. Można masować brzuszek malucha a także układać na brzuszku (pod opieką kogoś dorosłego). Dzieciom powyżej 28 dnia życia można podawać kropelki Bobotic- ułatwiają oddawanie gazów. Ulewanie u niemowląt raczej jest wynikiem niedojrzałości układu pokarmowego, a ściślej części żołądka, która jest odpowiedzialna za niedopuszczenie do cofnięcia się pokarmu do przełyku. Ulewanie zazwyczaj zanika samoistnie około 4-6 miesiąca życia. Niemowlęta średnio przybierają około 125 g w ciągu tygodnia, a pani córeczka przybiera średnio około 100g w ciągu tygodnia. Stąd też lekarz nie widzi powodu do niepokoju.

Zobacz także:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/7 lat temu
tak to jest jak się nie chce karmić piersią. Dziwne, że spośród wszystkich dzieci, jakie znam, takie problemy występowały lub występują tylko u tych, które były lub są karmione sztucznie