Nastolatka i dni niepłodne

Dwa dni temu przed moim okresem nie regularnym doszło do stosunku pomiędzy mną a moim partnerem. Obawiam się, że mogę zajść w ciążę, której w wieku 15 lat nie chcę.
/ 13.05.2008 19:48

Nastolatka i dni niepłodne

Dwa dni temu przed moim okresem nie regularnym doszło do stosunku pomiędzy mną a moim partnerem. Obawiam się, że mogę zajść w ciążę, której w wieku 15 lat nie chcę. Co mogę zrobić jeśli będę w ciąży a nie chcę? Czy mogę jakoś usunąć to dziecko? Mam także problem, że jeszcze w tym miesiącu nie miałam miesiączki i boję się, że nie dostanę i moi rodzice mogą się domyślić, że coś jest nie tak. Jak mogę sprawdzić czy jestem w ciąży i co mam zrobić jeśli tak a nie chce mieć dziecka?

Sandra

Szkoda, że tych rozmyślań nie przeprowadziłaś sama z sobą zanim współżyłaś? Dziecko to nie znoszona spódniczka, którą się „usuwa” z szafy. Dziecko to odpowiedzialność. Skoro nie chcesz być mamą w tym wieku to warto przemyśleć temat współżycia. Niestety takie są konsekwencje współżycia w młodym wieku- że rodzice mogą się domyślić. Aby sprawdzić czy kobieta jest w ciąży należy wykonać domowy test ciążowy w dniu spodziewanej miesiączki lub po 15-17 dniach od możliwości poczęcia. Test należy wykonać zgodnie z instrukcją obsługi, najlepiej z porannego moczu. Inna możliwość to wykonanie badania poziomu Hcg w krwi (w laboratorium) już po 10 dniach od współżycia. Na pytanie co masz zrobić jeśli jesteś w ciąży mogę ci jedynie odpowiedzieć- poinformować rodziców i udać się do ginekologa na wizytę. Ważne jest też przyjmowanie kwasu foliowego by zapobiec wadom cewy nerwowej. Dwa dni przed spodziewaną miesiączka zwykle są to dni niepłodne aczkolwiek przy nieregularnych cyklach różnie może być.

Zobacz:

Jak obliczyć dni płodne?

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)