POLECAMY

Muzyka Bobasa

Najlepsza muzyka, jaką możemy dać małemu dziecku. Troska o dziecko każe je obdarowywać wszystkim co najlepsze. Również najlepszą muzyką...
Najlepsza muzyka, jaką możemy dać małemu dziecku. Troska o dziecko każe je obdarowywać wszystkim co najlepsze. Również najlepszą muzyką.

Według holenderskiego kompozytora Raimonda Lapa znaczenie muzyki jest wciąż niedoceniane. Muzyka jest językiem niezwykle sugestywnym, zrozumiałym dla wszystkich, także tych najmłodszych, musi jednak być przedstawiona w przystępnej dla nich postaci. Słuchanie muzyki odgrywa niebagatelną rolę w procesie edukacyjnym, ułatwia rozwój intelektualny, społeczny, czyni dziecko bardziej kreatywnym.

Jedyna muzyka przyswajana przez najmłodsze pokolenie

Raimond Lap, kompozytor Lovely Baby, wydanej w Polsce pod tytułem Muzyka bobasa, stworzył muzykę, która uczy. Kompozytor kilkanaście lat obserwował i badał reakcje niemowląt na muzykę i dźwięk. Żadne inne nagranie nie zostało poddane tak wielu testom i próbom jak ta entuzjastycznie przyjęta na całym świecie seria.

Co wyróżnia muzykę Raimonda Lapa?

Seria Muzyka bobasa jest skomponowana specjalnie dla niemowląt. Wiele powstałych na świecie realizacji nazywanych "muzyką dla dzieci" zostało stworzonych z czysto komercyjnych względów, bez badania ich wpływu na dzieci.

Korzyści

W swoich kompozycjach Raimond Lap połączył odgłosy natury, gaworzenie i śmiech niemowlęcia z różnorodnymi stylami muzycznymi, melodiami, rytmami i harmoniami.
Dziecko słuchające tej muzyki jest spokojne i wesołe, znacznie szybciej uspokaja się i łatwiej zasypia.
Słuchanie muzyki przez dziecko stymuluje jego rozwój umysłowy poprzez szybsze rozwijanie funkcji prawej półkuli mózgu odpowiedzialnej za kreatywne myślenie. Wreszcie dzięki Muzyce bobasa opiekunowie mają więcej wolnego czasu.

Dla kogo?

Muzyka bobasa stworzona została dla niemowląt od -3 do 36 miesiąca, ponieważ, jak wykazały badania, edukacja muzyczna dziecka zaczyna się w fazie prenatalnej. Niemowlę już w łonie matki jest jak gąbka chłonąca informacje i otaczające je dźwięki.
Muzyka Lapa daje ponadto niezwykłe efekty terapeutyczne w przypadku dzieci upośledzonych bądź dotkniętych różnymi wadami rozwojowymi, bez względu na ich wiek.


Płyty z muzyką dla niemowląt do kupienia na www.calineczka.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/11 lat temu
Całą ciążę słuchałam muzyki Raimonda Lapa. Część utworów ze słuchawkami na brzuchu. Teraz, kiedy Mały jest w szpitalu, przynoszę mp3-kę z utworami R.L. i wtedy jest taki spokojny. Reaguje na to, co słyszał przez prawie 9 miesięcy będąc we mnie. Polecam każdej Mamie w ciąży i już po urodzeniu dla Dzidziusiów!
/7 lat temu
A MOJĄ MAŁĄ USPOKAJA MÓJ GŁOS - ALE WARTO MALUCHY UMUZYKALNIAC, JESTEM JAK NAJBARDZIEJ ZA!!!
/7 lat temu
Ja mam ten pas lullabelly - jest bardzo poręczny i wygodny, dobrze się trzyma i nawet nie wiesz, że go masz a muzyka sobie gra dla dzidziusia...:)
POKAŻ KOMENTARZE (3)