Mleko krowie dla 5 tygodniowego dziecka- cz.2

Co w przypadku gdy mlekiem modyfikowanym wymiotuje bo jest za rzadkie? Nie próbowałam jeszcze Bebilon Comfort ale się boję czy nie nasilą się wymioty i czy dodatkowo nie wywoła to kolek bo jako takich moja córcia nie ma oprócz ciągłego prężenia się i wzdęć.
/ 09.06.2011 06:40

Mleko krowie dla 5 tygodniowego dziecka-cz.2

Co w przypadku gdy mlekiem modyfikowanym wymiotuje bo jest za rzadkie? Nie próbowałam jeszcze Bebilon Comfort ale się boję czy nie nasilą się wymioty i czy dodatkowo nie wywoła to kolek bo jako takich moja córcia nie ma oprócz ciągłego prężenia się i wzdęć. No i musiałabym je zagęścić tylko jak skoro tego mleka się nie gotuje. A może bebilon AR? Jest gęsty ale nie wiem czy pomoże na wzdęcia. Jeszcze obawa czy się będzie najadać bo przy poprzednich mlekach modyfikowanych wypiła i nadal płacz z głodu (dodatkowo rzadkie) po czym wymiotowała.

Mama

Warto zastanowić się nad tym czym są wymioty a czym jest ulewanie. Jak objawiają się wymioty a jak ulewanie. O tym jak rozróżnić wymioty od ulewania proszę przeczytać :

Ulewanie u niemowląt


Podejrzewam, że to co u pani dziecka występuje to ulewanie a nie wymioty. Gdyby to były wymioty to pediatra, u której pani już była podjęłaby działanie by określić przyczynę wymiotów. Ciągłe prężenie i wzdęcia w przypadku pani córeczki są wynikiem karmienia mlekiem krowim- ono jest za ciężkie dla tak małego dziecka. Proszę wybrać jedną mieszankę i karmić nią dziecko. Mieszankę proszę przygotowywać zgodnie z przepisem producenta i karmić według schematu sztucznego karmienia. W przypadku ulewania można zastosować Bebilon Nutriton –substancja zagęszczająca dla noworodków, niemowląt i dzieci. Jej skład jest odpowiednio dobrany dla dzieci. Jeśli po zapoznaniu się z objawami ulewania i wymiotów będzie pani nadal uważać, że to wymioty a nie ulewanie powinna skorzystać pani z wizyty u pediatry- by ocenić przyczynę wymiotów.

Pozdrawiam serdecznie