Jaki wybrać pierwszy kubek dla dziecka?

Pierwszy kubek dla dziecka możesz podać maluchowi około 6 – 9 miesiąca życia. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę wybierając kubek dla swojego dziecka.
/ 02.08.2013 19:43

Kiedy pierwszy kubek dla dziecka?

Nie ma dokładnie określonego czasu, kiedy najlepiej zacząć odzwyczajać dziecko od picia z butelki. Wielu specjalistów uważa, że im wcześniej się to zrobi tym lepiej, gdyż picie przy użyciu smoczka może deformować zgryz, a słodkie napoje ssane z butelki przyczyniają się do powstawania próchnicy. Niektóre dzieci same zaczynają wykazywać chęć spróbowania picia z kubeczka. Pierwsze próby takiej nauki warto podejmować kiedy dziecku zaczynają wyrastać pierwsze ząbki tj. około 6-9 miesiąca życia.O wiele łatwiej jest nauczyć dziecko tej czynności, jeśli maluch pewnie trzyma w rączkach kubek, który posiada specjalnie wyprofilowane uchwyty.

Polecamy: Jaki wybrać kubek niekapek dla dziecka?

Kubeczek Doidy Cup/ fot. materiały prasowe Pawłowska Media

Na co zwrócić uwagę wybierając kubek dla dziecka?

Pierwszy kubeczek dziecka powinien być dostosowany do jego wieku – odpowiednio wyprofilowany, z dużymi uchwytami po obu stronach. Może to być kubek tzw. niekapek ze specjalnym „dziubkiem” lub też zwykły kubeczek, jednak ze specjalnie wyprofilowanym, lekko ściętym brzegiem u góry – tak jak to jest np. w kubeczku Diody Cup. Taki kształt kubka znacznie ułatwia dziecku nauczenie się picia z tego typu naczynia, niezależnie od tego, czy wcześniej ssało pierś, czy piło z butelki. Kubeczki o takim kształcie polecane są przez lekarzy oraz doradców laktacyjnych, gdyż wspomagają prawidłowy rozwój szczęki. Jednak niezależnie od tego, na jaki kubeczek dla malucha się zdecydujemy, przed zakupem należy zwrócić uwagę na to, czy jest wykonany z bezpiecznych materiałów a także, czy jest dobrze wykończony – nie ma na przykład ostrych krawędzi.

Kubeczek Doidy Cup dostępny jest w sklepie babymama.pl, cena 26zł

Źródło: materiały prasowe Pawłowska Media/ (dr)

Zobacz także: Co dziecko może pić?