POLECAMY

Jak wybrać najlepsze mleko modyfikowane?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze mleka modyfikowanego dla dziecka? Czy wiesz, ile mam karmi dzieci mlekiem modyfikowanym? Zobacz!

mleko modyfikowane

fot. Fotolia

Prawie połowa mam dokarmia dziecko mlekiem modyfikowanym

Jak wskazują dane statystyczne z badania TNS Polska przeprowadzonego wraz z firmą HiPP, aż 44% mam już od pierwszych dni życia dziecka łączy karmienie piersią z podawaniem mleka modyfikowanego. To liczba, która wskazuje, jak duże znaczenie ma właściwy wybór mleka modyfikowanego — produkt dla maluszka, który dopiero pojawił się na świecie, musi mieć najwyższą jakość i budzić niepodważalne zaufanie. Ważne, by był dobrze tolerowany przez dzieci, a także nie zawierał pozostałości jakichkolwiek szkodliwych substancji. Dlatego najlepiej wybierać produkty ekologiczne, które przechodzą dodatkowe, niezwykle restrykcyjne kontrole.   

Okazuje się, że przed podjęciem decyzji jaki produkt wybrać, mamy pytają lekarzy i bliskie osoby oraz szczegółowo czytają opakowania i sprawdzają pochodzenie.  

Zobacz także: Dlaczego niemowlę po karmieniu ulewa?

Jak mamy wybierają mleko modyfikowane?

Świeżo upieczone mamy, wybierając mleko, najchętniej opierają się na opiniach lekarza lub pielęgniarki, co pokazały wyraźnie wyniki badania HiPP i TNS Polska. Eksperci, z którymi rodzice mają kontakt w szpitalu tuż po porodzie, stają się pierwszymi doradcami. Oprócz medycznych autorytetów, bardzo liczy się opinia bliskich.

Jeśli znajomi nie mają dobrych doświadczeń z produktem, to mama raczej nie kupi go dla swojej pociechy. Potwierdza to wynik cytowanego wcześniej badania: aż 35% mam przyznaje, że markę mleka modyfikowanego poleciła im bliska osoba z rodziny lub z kręgu znajomych.

Dlaczego warto wybierać ekologiczne mleko modyfikowane?

Zdarza się, że aby wybrać odpowiednie mleko modyfikowane, mamy muszą wypróbować kilka rodzajów mleka różnych marek. Aby uniknąć wielu prób i niepotrzebnego ryzyka, dobrze jest wybrać produkt pochodzący z rolnictwa ekologicznego. Jest on poddawany restrykcyjnym kontrolom oraz nie zawiera pozostałości szkodliwych zanieczyszczeń, np. pestycydów, które bardzo często uczulają młodziutkie organizmy.

Dlatego też wśród najważniejszych cech mleka, 75% mam biorących udział w badaniu HiPP i TNS Polska, wymienia ekologiczność, a aż 95% dobrą tolerancję. Proces ekologicznej produkcji sprawia, że surowce do produkcji mleka nie zawierają resztek chemii rolnej, dzięki czemu znacząco rośnie prawdopodobieństwo dobrej tolerancji mleka przez dziecko. Dlatego też aż 99% mam stosujących mleko HiPP poleca je innym mamom!

Źródło: Materiały prasowe HiPP

Zobacz także: Pytania o mleko modyfikowane – film

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)