POLECAMY

Jak nosić malucha, aby odciążyć kręgosłup?

Małe dziecko uwielbia być noszone na rękach - zaspokaja tym samym potrzebę bliskiego kontaktu z rodzicami. Jednak noszenie, nawet tak słodkiego ciężaru, może powodować  bóle. Zobacz, jak sobie z nimi radzić!
Jak nosić malucha, aby odciążyć kręgosłup?

Nosimy malucha… bez bólu! Czyli jak odciążyć kręgosłup

Maluchy najlepiej czują się w ramionach rodziców. Potrzeba bliskiego kontaktu z mamą i tatą, wyrażana płaczem lub marudzeniem, powinna być w pełni zaspokajana.

Znajomy zapach i głos oraz bicie matczynego serca dają dziecku poczucie bezpieczeństwa i umacniają więź emocjonalną z rodzicem.

Noszenie dziecka rozwija

Noszenie i kołysanie malucha sprzyja jego rozwojowi psychicznemu, intelektualnemu i fizycznemu. Badania dowodzą, że dzieci często noszone na rękach szybciej zdobywają umiejętności motoryczne, są spokojne, radosne i towarzyskie.

Częste przebywanie w ramionach rodziców wprowadza maluszka w świat ruchu. Dziecko uczy się reagować na zmiany położenia w przestrzeni oraz różne napięcie mięśniowe noszącego.

Zamiast biernie leżeć w łóżeczku czy wózku, aktywnie uczestniczy w życiu, szybciej i chętniej poznaje świat. 

Zobacz też: Jak pokonać nocne lęki malucha?

Najzdrowsze rozwiązanie dla dziecka i dla kręgosłupa rodziców

Nosząc malucha, dbaj o kręgosłup. Jeśli pragniesz mieć bobasa zawsze blisko siebie i jednocześnie chcesz raz na zawsze pożegnać się z problemem bolących pleców – możesz skorzystać z różnego rodzaju nosidełek. Jedną z opcji jest nosidełko biodrowe Hipseat posiadające integralne siedzisko dla dziecka. Zostało ono tak skonstruowane, aby odciążyć kręgosłup rodzica, a dziecku zapewnić maksimum komfortu. 

Zobacz też: Jakie warunki powinny panować w dziecięcej sypialni?

Hipseat wspiera plecy, eliminuje ból i zapobiega powstawaniu nowych dolegliwości. Praktyczne nosidełko biodrowe odciąża szyję, ramiona i kręgosłup, równomiernie rozkładając ciężar ciała malucha wokół talii, bioder i miednicy.

Nosidełko nie krępuje ruchów malucha i umożliwia dziecku utrzymywanie nóżek i bioder w naturalnej, fizjologicznej pozycji. Cena nosidełka Hipseat: 169 pln

Stosowanie nosidełek to najlepsze rozwiązanie - tak twierdzą pediatrzy, ortopedzi i fizjoterapeuci z całego świata! 

Więcej informacji: babymama.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)