POLECAMY

Escapelle- skutki uboczne

Mam pytanie dotyczące skutków ubocznych po zażyciu Escapelle. Tabletkę wzięłam 28 marca około godz. 22.
Escapelle- skutki uboczne

Mam pytanie dotyczące skutków ubocznych po zażyciu Escapelle. Tabletkę wzięłam 28 marca około godz. 22. Po dwóch godzinach miałam już mdłości, ale nie wymiotowałam, żeby nie zwymiotować tabletki. Następnego dnia rano miałam ostrą biegunkę, która utrzymuje się cały dzień, nudności. Co najważniejsze miałam temperaturę 38,7 rano i 38 wieczorem. Czy podwyższona temperatura po zażyciu leku jest normalna? Ile się może utrzymać? Oprócz
tego mam również bardzo dokuczliwy ból podbrzusza i lędźwi.
Karolina
Objawy niepożądane to bóle głowy, nudności, bóle podbrzusza, biegunka, wymioty, uczucie zmęczenia oraz wysypka, pokrzywka, obrzęk twarzy oraz krwawienia i plamienia. Biegunka i nudności to bardzo często występujące skutki uboczne po zażyciu Escapelle. U niektórych osób w czasie stosowania leku Escapelle  mogą wystąpić inne działania niepożądane. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, niewymienionych należy poinformować o nich ginekologa. Wynika z tego, że powinna pani udać się do ginekologa, jeśli temperatura nadal się utrzymuje.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/6 lat temu
ja z objawow napisanych w recepcie mialam tylko bole glowy i zle sie czulam. Wzielam tabletke w 10 h od zaliczonej wpadki z peknieta gumka w dni plodne;/ od tamtej pory juz tylko tabletki biore, nie licze na to ze gumka mi da 100% bezpieczenstwa.
/7 lat temu
Witam, wcozraj zażyłam escapelle i po jakiś 5 h miałam lekką biegunkę. Szczerze mówiąc ucieszyłam się z niej bowiem cały dzień miałam problemy z wypróżnieniem. Moje pytanie dotyczy tego czy tabletka przyjęła się. W internecie znalazłam informacje, że po wymiotach i biegunce należy przyjąć 2 tabletke. Niestety w ulotce nie ma inf dotyczacej biegunki(jest natomiast jedynie o wymiotach). Czy mam zażyć 2 tabletkę?