POLECAMY

Czyżby niejadek?

W ostatniej odpowiedzi napisała mi pani, że dziecko w 5 miesiącu powinno zjadać 180 ml mleka modyfikowanego początkującego.
Czyżby niejadek
W ostatniej odpowiedzi napisała mi pani, że dziecko w 5 miesiącu powinno zjadać 180 ml mleka modyfikowanego początkującego. Mój synek zjada tylko 100-120 ml na raz, czy powinnam się martwić? Dodam, że je co 3 godziny w dzień i co 4 w nocy, bo jeszcze mu nie podaję innych posiłków, dlatego, że 5 miesiąc się zacznie za kilka dni dopiero. I jeszcze jedno pytanie mam - kiedy mam zmienić mleko na 2 - następne?

Jusmarkl
Schemat żywienia to oczywiście ogólne zalecenia - drobne dziecko może jeść nieco mniej, zaś duży grubasek będzie przekraczał normy. Ogólna zasada zakłada, że przez pierwsze pół roku powinno wypijać około 100 ml na każdy kilogram masy ciała w ciągu doby. Jednak jest to też tylko założenie. Najważniejszą wskazówką tego czy dobrze karmi pani maluszka jest jego waga, czyli prawidłowy przyrost masy ciała. Po 3. miesiącu tempo wzrostu maleje. Niemowlęta 4-, 6-miesięczne przybierają średnio ok. 110-140 g na tydzień, czyli ok. 500-600 g na miesiąc. Myślę jednak, że nie ma pani podstaw do obaw jeśli chodzi o ilość spożywanego pokarmu. Mleko następne nr 2 np. Bebiko jest przeznaczone dla dzieci powyżej 6 miesiąca życia (czyli dzieci, które ukończyły 6 miesięcy). Proszę więcej czytać informacji na opakowaniu mleka modyfikowanego, to czasami jest bardzo przydatne.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)