POLECAMY

Czym się kierować wybierając wózek dla dziecka?

Zakup wózka dla dziecka to wyzwanie porównywalne z zakupem samochodu. Różnorodność modeli, wzorów, cen, a do tego zróżnicowane potrzeby dziecka i Twoje.
Czym się kierować wybierając wózek dla dziecka?

Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze wózka

Przede wszystkim wybierając wózek kieruj się takimi kwestiami jak: Twoje miejsce zamieszkania, częstotliwość i miejsce spacerów, pojemność bagażnika samochodowego, ciężar wózka i Twoje możliwości wniesienia i zniesienia wózka oraz jego prowadzenia podczas spacerów. Zwróć też uwagę na kolorystykę – jeśli lubisz często prać – wybierz jasne kolory.

Czy wózek to już wszystko

Okazuje się, że zakup wózka to tylko wierzchołek góry lodowej, musisz jeszcze pomyśleć o zakupie wielu akcesoriów, jeśli nie będą one dołączone do wózka. Te akcesoria to: parasolka, siatka lub kosz na zabawki i przybory, moskitiera, pokrowiec przeciwdeszczowy, śpiwór.

Jak dobrać idealny wózek

Idealny wózek typu gondola powinien:
1. Być wystarczająco duży, by skorzystał z niego noworodek i kilkumiesięczny brzdąc.
2. Mieć oddychający materac grubości co najmniej centymetra.
3. Być wyściełany trwałym, ale i delikatnym materiałem.
4. Mieć możliwość zdjęcia materiałowych pokrowców w celu uprania ich.
5. Dmuchane szerokie opony, bo to stanowi o jego stabilności.

6. Posiadać atest potwierdzający, że jest wykonany z materiałów i mechanizmów przyjaznych dziecku i zabezpieczających dziecko przed razami.

7. Mieć możliwość złożenia go i zapakowania do bagażnika samochodu.

Idealna spacerówka - czyli jaka?

Idealna spacerówka to prawdziwy pojazd do zadań specjalnych. Musi mieć wygodne siedzenie, które będzie miało funkcję rozkładania. Ważne jest, by siedzisko było wyposażone w przednią poręcz i szelki, które pozwolą poskromić małego wiercipiętę.

Dodatkowym plusem spacerówki jest podnóżek, na którym dziecko może wesprzeć nóżki, by nie "wisiały" w powietrzu. W miarę jak dziecko będzie rosło docenisz rolę mini stolika montowanego przy poręczy wózka - Twój malec będzie mógł na nim postawić butelkę z piciem, czy ulubioną zabawkę.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/2 miesiące temu
Mi udało się znaleźć idealny wózek - vicco 3w1 od adamexu. Zarówno gondola jak i spacerówka są bardzo wygodne i i bezpieczne dla dziecka, do tego bardzo prosto się je miedzy sobą przełącza. Amortyzatory też są bardzo dobre i wytrzymałe. Dzięki nim i mi i dziecku jeździ się bardzo komfortowo. W ogóle nie czuć wstrząsów i kolein. Żelowe koła też są bardzo wygodne. Generalnie wózek godny polecenia, bo cena też jak na taką jakość jest bardzo dobra.
/rok temu
nam zależało na funkcjonalnym wózku z solidnym stelażem i przestronną gondolą. Wybraliśmy model Barletta od adamexu. Mam go 2 miesiące ale jestem zachwycona. Ma wiele dodatków (torba, moskitiera, kubek, przewijak,rękawiczki nawet ;) Leciutko i wygodnie się go prowadzi. Ma dobrą amortyzację, bo przy podjeżdżaniu pod krawężniki bardzo łagodnie podbija.
/2 lata temu
Fajne porównanie z tym mężem,ale faktycznie, obawiam się że i u mnie tak by było, od 4 miesiąca ciąży szukam wozka, poród za kilka dni i w końcu zamówiłam model Branoecco z riko
POKAŻ KOMENTARZE (4)