POLECAMY

Czy zagęszczać mleko niemowlakowi?

Moje maleństwo właśnie kończy dwa miesiące i jest strasznym głodomorkiem. Karmię go mleczkiem modyfikowanym Cow & Gate dla głodnych dzieci ale nie za bardzo syci maleństwo.
Czy zagęszczać mleko niemowlakowi?

Moje maleństwo właśnie kończy dwa miesiące i jest strasznym głodomorkiem. Karmię go mleczkiem modyfikowanym Cow & Gate dla głodnych dzieci ale nie za bardzo syci maleństwo. Je co 1,5-2 godzinki po 120 ml ale ciągle chce więcej i częściej a boję się go przekarmić. Lekarz nic mi tu nie doradził (dodam mieszkam za granicą). Jeśli można już to chciałabym spróbować zagęszczać, bo nie wiem jak sobie z maluszkiem poradzić, bo zwiększanie miarki mleka też już nie przynosi efektów.

Monia
U dziecka karmionego sztucznie kaszkę ryżową wprowadza się od piątego miesiąca życia. Proszę zastosować pojenie dziecka. Dzieci karmione sztucznie powinny być przepajane pomiędzy posiłkami (2-3 razy dziennie). Po posiłku jeśli maluszek ma potrzebę „głodu” proszę podać mu herbatkę dla niemowląt lub wodę przegotowaną. Nie można zwiększać miarki mleka w nieskończoność bo może to doprowadzić do otyłości w przyszłości.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/4 lata temu
ma miesiąc i jest ciagle glodny czym agescic