POLECAMY

Częste wstawanie w nocy do malucha

Mam 5-cio miesięcznego synka, który je już zupki, kaszki , kleiki ryżowe na mleku modyfikowanym i poza tym cały czas jeszcze pije mleko z piersi.
Częste wstawanie w nocy do malucha

Mam 5-miesięcznego synka, który je już zupki, kaszki, kleiki ryżowe na mleku modyfikowanym i poza tym cały czas jeszcze pije mleko z piersi. Wszystko byłoby fantastycznie, gdyby nie fakt, iż mój syn budzi się w nocy niemal co 1,5h ! Dostaje cycusia i zasypia. I tak już jest od około 2 tyg. Próbowałam podawać mu mleko z butelki, ale nie miałam szans. Krzyk, płacz, odpychanie butelki. Co mam robić? Bardzo proszę o pomoc.

babsi84

Przede wszystkim gratulacje, bo ma pani mądrego synusia - dlatego, że nie cierpi smoczka i go wypluwa. Szkoda uczyć malucha picia z butelki, skoro może ssać pierś lub można nakarmić go łyżeczką. Rozumiem panią, że chciałaby pani trochę pospać - może coś zaradzimy na to częste wstawanie malucha.
Być może częste budzenie maluszka jest spowodowane objawami ząbkowania - w tym bolesnością dziąseł? Niektóre maluszki w tym czasie niechętnie ssą pierś, a inne natomiast „używają piersi jako środka masującego” obolałe dziąsła. Może zauważyła pani nadmierne ślinienie u maluszka, wkładanie wszystkiego do buźki - są to objawy ząbkowania, które mogą trwać nawet miesiąc zanim pokaże się ząbek. Jeśli takie występują, proszę stosować żel łagodzący te dolegliwości oraz specjalną szczoteczkę do masowania dziąseł. Podawać dziecku gryzaczki. Proszę zwrócić uwagę na to, czy w pokoju jest odpowiednio ciemno i ciepło. Czy powietrze nie jest suche? Czy dziecko nie jest za grubo ubrane - to też nie sprzyja dobremu zasypianiu. Mówi się, że dziecko, które opanowuje nową umiejętność, gorzej sypia.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)