POLECAMY

Ciąża albo torbiel?

Pani Celino, to znowu ja... Myślałam, że mój problem rozwiążę dziś u ginekologa, ale jest tylko gorzej. Ostatnią miesiączkę miałam 1.12. Od początku stycznia czuję się dość słabo, szybko się męczę, bardzo często oddaję mocz.

Ciąża albo torbiel?

Pani Celino, to znowu ja... Myślałam, że mój problem rozwiążę dziś u ginekologa, ale jest tylko gorzej. Ostatnią miesiączkę miałam 1.12. Od początku stycznia czuję się dość słabo,
szybko się męczę, bardzo często oddaję mocz. Podejrzewałam ciążę więc zrobiłam test 11.01- negatywny. Objawy tylko się nasiliły, czuję, że lekko powiększył mi się brzuch. Powtórzyłam test- ku radości pojawiły się 2 kreski, z tym, że jedna słabiutka. Nie staraliśmy się o dzidziusia, ale mamy już synka i ucieszyliśmy się z takiej niespodzianki. Przez 2 dni chodziłam uskrzydlona myślą, że jestem w ciąży. Dziś byłam u ginekologa by to potwierdził. Pani doktor po długim badaniu nie była pewna... Mówiła, że mam torbiel na jajniku, że jest on bardzo powiększony i ,,nie widzi\" ciąży. Zapisała mi luteinę. Na razie już do niej nie pójdę bo nie stać mnie na częste wizyty w prywatnym gabinecie. 9 lutego mam wizytę w zwykłej przychodni u innego lekarza. Do tego czasu chyba oszaleję. Czy jest sens robienia jeszcze testu? Czytałam, że torbiel jajnika może spowodować pozytywny wynik mimo braku ciąży. Najgorsza jest ta niepewność bo teraz przez 3 tygodnie nie będę wiedziała, czy jestem w ciąży czy nie i przeraża mnie to. Do tego mam ostre zapalenie zatok- lekarz rodzinny nie przepisał mi antybiotyku, bo powiedziałam, że istnieje możliwość ciąży, ale boję się że taki straszny stan zapalny też może zaszkodzić dziecku, jeśli ono tam jest.

Marysia

Faktycznie jest to trudna sytuacja. Ale proszę tak szybko nie mieć ogromu złych myśli. Licząc od ostatniej miesiączki to już minęło 42 dni (do 11.01)- byłaby to 6 tygodniowa ciąża. Po ukończeniu 4.tego tygodnia ciąży macica jest nieznacznie powiększona. Występuje zasinienie przedsionka pochwy. W przypadku ciąży lekarz zauważa te zmiany podczas badania. Objawy, które pani opisała mogą też być wynikiem obecnej torbieli. Podobnie z pozytywnym wynikiem testu ciążowego- może być pozytywny w wyniku obecności torbieli. W pani przypadku jedynie badanie ginekologiczne lub usg może potwierdzić obecność ciąży. Robienie testu ciążowego w tym przypadku chyba nie ma większego sensu (bo może byc fałszywie pozytywny). Niestety pozostaje pani poczekać do kolejnej wizyty. Stan zapalny zatok proszę leczyć domowymi sposobami. Naturalny antybiotyk to cebula i czosnek. Proszę również przyjmować zleconą luteinę.

Zobacz także:

Jak ginekolog rozpoznaje ciążę?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/2 lata temu
Witam , chciała bym sie doradzić . Wczoraj po powtocie z miasta zauważyłam że leci mi wydzielina przeźroczysta z piersi w lutym mialam miesiączkę w marcu nie miałam teraz nie wiem czy będe miała nie mam żadnych objawów ciązy a jednak wynik testu pokazał pozytywny . Ostatni stosunek miałam miesiąc temu może nawet dłużej . z tego co wiem bo mam juz jedno dzieciątko wyciek z piersi pokazuje sie około 16 tygodnia ciązy .Po ciązy nie byłam u lekarza :/ Nie mam żadnych innych dolegliwości prócz tego trochę się boję ze to nie jest ciąza tylko jakieś inne powikłanie . Czy test ciązowy może wykryć coś poza ciążą ???
/4 lata temu
witam mam problem ostatnia miesiaczke miałam od 15,02,do 19,02 od tej pory po dzien 8,04,2014 ni emam miesiaczki robiłam 4 testy ciazowe wyszły negatywnie,poszłam do ginekologa 24,03,2014 stwierdził ze nie jestem w ciazy zrobił badanie usg zbadał ginekologicznie i powiedział ze mam torbiela na jajniku.dzisiaj 8,04 zrobiłam test ciazowy i wykazał wynik pozytywny sama nie wiem co mam zrobic prosze o pomoc patrycja