POLECAMY

Jak ginekolog ropoznaje ciążę?

Brak okresu ponad 2 tygodnie. Bóle podbrzusza jak na okres ale okresu brak. Z początku twarde podbrzusze i temperatura ciała 37- 37,3 stopnia C. Wróciłam od ginekologa wizyta trwała 5 min poszłam powiedziałam, że spóźnia mi się okres 15 dni.

Jak ginekolog rozpoznaje ciążę?

Brak okresu ponad 2 tygodnie. Bóle podbrzusza jak na okres ale okresu brak. Z początku twarde podbrzusze i temperatura ciała 37- 37,3 stopnia C. Wróciłam od ginekologa wizyta trwała 5 min poszłam powiedziałam, że spóźnia mi się okres 15 dni. Brzuch bolał jak na okres ale okresu brak, że test robiłam tydzień temu był negatywny. Lekarz pytał czy podejrzewam ciążę? Powiedziałam, że tak ale test wyszedł negatywny. Kazał się położyć i naciskał na brzuch ( palce wsadził). Powiedział, że macica miękka...Przepisał mi luteinę i kazał przyjść za 3 tygodnie. Poszłam do niego by powiedział czy jestem w ciąży czy jak. A on tylko, że macica miękka żadnego usg ani nic. Czy to normalne, że na podstawie miękkiej macicy mógł stwierdzić ciążę lub jej brak?

Karolka

Proponuję dostosować się do zaleceń lekarskich. Ewentualnie może pani powtórzyć test ciążowy albo wykonać badanie poziomu Hcg z krwi w laboratorium (100% wynik już po tygodniu od zapłodnienia). W przypadku pozytywnego wyniku testu warto przyjmować kwas foliowy. Ginekolog wykonując badanie ginekologiczne ocenia wielkość i konsystencję macicy (bowiem zmienia się ona w czasie ciąży). Prawdopodobny objaw ciąży to powiększenie i rozpulchnienie macicy oraz zasinienie przedsionka pochwy i całej pochwy. Macica jest nieznacznie powiększona po ukończeniu 4. tygodnia ciąży a już po ukończeniu 8. tygodnia jest wyraźnie powiększona (wielkość gęsiego jaja). Stąd też lekarz stwierdził u pani miękką macicę i kazał przyjść za 3 tygodnie. Luteina to preparat, który zwiększa szansę utrzymania ciąży (jeśli jest pani w ciąży). Jest on również stosowany w zaburzeniach cyklu miesiączkowego (jesli nie jest pani w ciąży to wystąpi miesiączka).  Standardy badań u ciężarnych pierwsze badanie usg drogą pochwową zalecają wykonać pomiędzy 8-14 tygodniem ciąży. Pod koniec 5. tygodnia ciąży stwierdza się pęcherzyk żółtkowy (zarodek jeszcze niewidoczny).

Serdecznie pozdrawiam

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)