Brązowy okres-oznaka ciąży?

Być może mogę być w ciąży i nie wiem co mam robić. Nie chcę robić partnerowi znów nadziei. Miałam dostać okres 01.04.11 ale to nie był okres tylko ciemnobrązowe plamienie i później było jasne brązowe. Dużo czytałam na forum o tym co to może być.
/ 30.05.2011 13:20

Brązowy okres-oznaka ciąży?

Być może mogę być w ciąży i nie wiem co mam robić. Nie chcę robić partnerowi znów nadziei. Miałam dostać okres 01.04.11 ale to nie był okres tylko ciemnobrązowe plamienie i później było jasne brązowe. Dużo czytałam na forum o tym co to może być. Dużo kobiet pisało o ciąży i o takim plamieniu. Czy to może być wina cysty czy być może ciąża? Wspomnę, że co chwilę czuję głód i często oddaję mocz. Mam bóle piersi i lekkie mdłości. Czy brązowy okres jest oznaką ciąży?

Markiza

Tego typu plamienia mogą być wynikiem niedoboru progesteronu (obecność cyst). Częste oddawanie moczu występuje zwykle 6-8 tygodni po zapłodnieniu, poranne nudności 2-8 tygodni po zapłodnieniu. Objawy te nie zawsze oznaczają ciążę a zbliżającą się miesiączkę. Tak działa też wyobraźnia u kobiet pragnących mieć potomstwo. Chciałabym napisać- tak to na pewno ciąża, ale nie ma takiej pewności. Gdyż brunatne plamienia często występują u kobiet z zaburzeniami hormonalnymi posiadającymi cysty. Jednak nie można też stwierdzić, że to na pewno nie ciąża. Zadrza się, że brunatne plamienia występują w ciązy. Ewentualnie jeśli kolejna miesiączka się nie pojawiła proszę wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/01.06.2011 20:14
złamałem palec, co mam robić?