17 lat i spóźniająca się miesiączka

Mam na imię Magda i mam 17 lat. Moje miesiączki ogólnie występowały nie regularnie. Obawiam się i nie mam pojęcia co myśleć ponieważ miesiączka zazwyczaj opóźniała się o 1-2 dni a już teraz spóźnia mi się o 5 lub 6 dni.
/ 13.05.2011 12:04

17 lat i spóźniająca się miesiączka

Mam na imię Magda i mam 17 lat. Moje miesiączki ogólnie występowały nie regularnie. Obawiam się i nie mam pojęcia co myśleć ponieważ miesiączka zazwyczaj opóźniała się o 1-2 dni a już teraz spóźnia mi się o 5 lub 6 dni. Nie wiem co robić. Nie mam zbyt specyficznych objawów ale często jestem senna szczególnie po południu. Pod spodem piersi jak i również po boku pojawiły mi się żyły dosyć grube i bardzo widoczne. Powiększyły mi się i są obolałe a wcale nie czuję się tak jakbym miała dostać okres. Minęły jakieś 3 tygodnie od momentu zapłodnienia chociaż nie jestem do końca pewna bo zbytnio uwagi na to nie zwracałam. Na prawdę nie wiem co robić.

Magda

Jeśli współżyłaś to jedyne co robić to domowy test ciążowy z porannego moczu. Napisałaś o momencie zapłodnienia więc istnieje opcja ciąży. Być może miesiączka opóźniła się z innych przyczyn-stres, przemęczenie itd. ale u osoby, która współżyje brak miesiączki w spodziewanym terminie nakazuje podejrzewać ciążę. Dlatego trzeba ją potwierdzić lub wykluczyć.

Serdecznie pozdrawiam