Wystarczy tylko kartka papieru

Wystarczy tylko kartka papieru

Wystarczy tylko zwykła kartka papieru, aby z miejsca ulepszyć sposób Twojej nauki, uczynić cały ten złożony proces krótszym, łatwiejszym, bardziej satysfakcjonującym i dającym lepsze rezultaty, niż je otrzymywałeś do tej pory.
/ 21.08.2008 12:09
Wystarczy tylko kartka papieru

To jeszcze nie wszystko. Ponadto, ta kartka papieru da Ci wolność, da Ci wybór, podniesie Twoją samoocenę i w dodatku jeszcze poprawi wszystkie Twoje oceny. Zainteresowany? Nie wierzysz, że to w ogóle możliwe?

Sama kartka niczego za Ciebie nie zrobi. Ważne jest to, co na tej kartce papieru napiszesz. Aby osiągnąć powyższe cele, zapisz na zwykłej kartce papieru listę swoich własnych postanowień dotyczących nauki. Zapisz, w jaki sposób masz zamiar się uczyć, jak będziesz siebie nagradzał za efektywną naukę, a jak będziesz się karał za jej brak.

Teoria teorią, a praktyka praktyką. Aby ułatwić Ci zadanie poniżej przykładowa lista postanowień. Zwróć uwagę na elementy, które zawiera, ale nie próbuj jej dokładnie kopiować, gdyż najlepsza dla Ciebie lista, to będzie ta, która sam napiszesz.

Nauka:

- odrabiać na bieżąco zadania domowe;

- chodzić na wszystkie zajęcia;

- pytać w czasie lekcji, jeśli czegoś nie zrozumiałem;

- prosić nauczyciela o dodatkowe wskazówki odnośnie nauki jego przedmiotu;

- uczyć się systematycznie do każdego sprawdzianu, egzaminu;

- codziennie przez kilkanaście minut powtarzać to, czego nauczyłem się wczoraj;

- raz w tygodniu robić ogólną powtórkę materiału, który poznałem w tym tygodniu;

- czytać wszystkie sugerowane pozycje, w tym także fachową prasę.

Nagrody:

- każdy weekend wolny od nauki;

- co każdy weekend robić to, na co ma się ochotę, ale za każdym razem coś innego.

Kary:

- jeśli nie zrobię w ciągu tygodnia, tego co powinienem, przeznaczę wolny weekend na nadrobienie zaległości

Powyższa lista, to tylko przykład. Istnieje pełna dowolność w zakresie formy takiej listy, ale prawdopodobnie treść Twojej listy nie będzie się zbytnio różnić od tego, co napisałem powyżej, gdyż są to najogólniejsze postulaty skutecznej nauki. Istotne, aby lista była napisana przez Ciebie własnoręcznie i abyś miał z nią „kontakt” codziennie. Możesz oprawić ją w sobie ramkę i powiesić nad łóżkiem, albo nad biurkiem. Wszystko jedno. Liczy się tylko to, abyś codziennie chociaż raz zobaczył swoją listę, tak abyś nigdy nie miał okazji zapomnieć o tym, co sobie obiecałeś. Po pewnym czasie wypełnianie postanowień ze swojej listy będzie dla Ciebie czymś naturalnym, a w międzyczasie sam się przekonasz, jak taka prosta kartka papieru zmieniła całą Twoją naukę.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)