Jak znaleźć chłopaka - poznaj rozwiązanie problemu fot. Fotolia

Jak znaleźć chłopaka - poznaj rozwiązanie problemu

Wszystkie koleżanki miały już chłopaków, a ty jeszcze nie? Nie martw się - sprawdź, co w tej sytuacji zrobić!
Agata Bernaciak / 25.04.2019 14:30
Jak znaleźć chłopaka - poznaj rozwiązanie problemu fot. Fotolia
Bardzo chcę mieć chłopaka. Mam już 14 lat i moje koleżanki chodziły już nawet z kilkoma chłopakami. Ja nie miałam żadnego. Czy ze mną jest coś nie tak? Dlaczego nie podobam się chłopakom? Dziewczyny rozmawiają o związkach a ja nie mogę się do nich przyłączyć, bo co ja mogę wiedzieć... Czy jest jakiś sposób, żeby zdobyć chłopaka?Zespół 116 111 odpowiada:

Nie miałaś jeszcze chłopaka i bardzo chciałabyś to zmienić. Rozumiemy, że zastanawiasz się z jakiego powodu tak się dzieje i martwisz się tym. Czujesz, że przez to, że nie wiesz jak znaleźć chłopaka, nie możesz brać udziału w rozmowach z koleżankami o związkach i może Ci tego brakować.
 

To naturalne, że w pewnym momencie chcemy z kimś być.

Dzieje się tak z różnych powodów. Na przykład może nam brakować kogoś bliskiego, kto byłby dla nas ważny i przez kogo czulibyśmy się kochani. Możemy też być ciekawi tego, jak to jest chodzić z kimś, bo to nowe i nieznane doświadczenie. Może też być tak, że widzimy wokół siebie różne związki i chcemy doświadczyć tego, co inne osoby. Zastanawiamy się, jak to jest u Ciebie?
 

O czym warto pomyśleć, jeśli chcesz znaleźć chłopaka?

Jest tak, że różne osoby zakochują się i zaczynają z kimś chodzić w różnym wieku. Jeśli ktoś w Twoim wieku nie miał jeszcze chłopaka ani dziewczyny nie oznacza to, że "coś jest nie w porządku". Nie ma granicy wieku, w którym należy już mieć takie doświadczenie za sobą. To bardzo indywidualna sprawa i ludzie w różnym wieku spotykają osobę, z którą chcieliby być i która też tego chce.

Wiemy, ze czasem trudno jest cierpliwie czekać. Jednak w sprawie uczuć i miłości trudno jest coś przyspieszyć. To, co można robić to rozglądać się i poznawać nowych ludzi, zaprzyjaźniać się. Zwykle jest tak, że warto poczekać aż spotkamy osobę, którą polubimy i na której zacznie nam bardziej zależeć.
 

Co jeszcze może pomóc w znalezieniu chłopaka?

W takich chwilach pomocne mogą być szczere rozmowy z kimś zaufanym - mamą, siostrą lub kuzynką, albo przyjaciółką. One mogły mieć podobne doświadczenia, mogą pomóc Ci spojrzeć na sytuację z innej strony. Pamiętaj, że możesz również zadzwonić do nas i porozmawiać o tym, jak się czujesz w tej sytuacji i co byś chciała zmienić.
 

Dowiedz się więcej o problemach nastolatków:


 

Jeśli chciałbyś/chciałabyś porozmawiać z konsultantami telefonu zaufania o współżyciu seksualnym, uczuciach z tym związanych, lub na jakikolwiek inny temat, zawsze możesz zadzwonić pod numer 116111.napisane na podstawie tekstu www.116111.pl

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/11.08.2016 18:54
Nie mogę zrozumieć właśnie takie problemu, że inne mają już chłopaka, a ja nie. Bez przesady, każdy powinien żyć swoim życiem, a nie oglądać się na innych. W moim towarzystwie mam wiele koleżanek, które po prostu na siłę szukają chłopaka tylko dlatego, że inne mają. A jak z nimi rozmawiam i pytam się czy faktycznie jest im tak źle, że same są, to twierdzą, że nie, że właśnie to im się podoba, ale czują się głupio, jakby takie wyrzutki społeczne, bo na spotkania ze znajomymi przychodzą same, na wakacje jeżdżą same. Dla mnie to, przepraszam, jeśli kogoś urażę, ale głupota. Ja przez długi czas byłam szczęśliwą singielką i zupełnie nie przejmowałam się tym, co ktoś mówił na mój temat, że pewnie jestem sama, bo nie mogę sobie nikogo znaleźć. A mi po prostu było tak wygodnie. A jak już dojrzałam do związku, to założyłam konto na mydwoje i po dwóch miesiącach już znalazłam mężczyzną, z którym jestem już prawie dwa lata. Moim zdaniem u każdego w końcu przyjdzie czas, że staje się gotowy na poważny związek. I nie ma sensu tego przyspieszać tylko przez presję otoczenia.
/07.07.2016 16:40
Mam 14 lat i chciała bym znaleźć chłopaka ale wiem że jestem trochę gruba. Moje koleżanki miały i mają fajnych chłopaków a ja chcę mieć . Nawet koledzy z klasy nie chcą ze mną rozmawiać nie wiem co mam robić ...😢 podobają mi się niektórzy chłopcy A nie wiem jak do na ch zagadać bo się wstydzę tak wogule jestem wstydliwy... NIE CO MAM ROBIĆ pomożecie?..
/28.10.2014 09:31
może jest to przykre jak się widzi dookoła szczęśliwe i zakochane pary. Ale też myślę, że ważniejsze jest to, żeby być z wartościową i odpowiednią osobą. Niż z kimkolwiek. Mnie się bardzo podobał tekst Marii Rotkiel o tym, jak znaleźć odpowiedniego partnera. Możecie go znaleźć na jej blogu.