POLECAMY

Jak poznać chłopaka, który mi się podoba?

Chcesz poznać chłopaka, ale wstydzisz się do niego podejść? Podpowiadamy, co powinnaś zrobić, aby nawiązać z nim kontakt.
Jak poznać chłopaka, który mi się podoba? fot. Panthermedia

"Jak podejść do chłopaka ze starszej klasy? Bardzo podoba mi się chłopak o dwa lata starszy. Chodzimy do tej samej szkoły. Po za tym nic nas nie łączy i on chyba nawet nie wie, że ja istnieję. Marzę o tym, żeby go poznać ale nie wiem jak to zrobić. Proszę o radę. "

Na pytanie odpowiedzi udziela ekspert z Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 - projektu Fundacji Dzieci Niczyje

Czytamy, że chciałabyś poznać chłopaka. Problem polega na tym, że jest od Ciebie starszy i nie macie ze sobą żadnego kontaktu. Domyślamy się, że ten chłopak zrobił na Tobie duże wrażenie i że chciałabyś aby zwrócił na Ciebie uwagę.

Zdarza się, że zainteresujemy się kimś nieznajomym. Zwykle wyobrażamy sobie jaka jest ta osoba i zależy nam na zdobyciu jej sympatii. To zupełnie naturalne i dzięki temu odkrywamy co nam się w ludziach podoba i co nas ciekawi.

Co może pomóc ci go poznać

Zwykle w takich sytuacjach pomóc mogą wspólni znajomi, chodzenie na te same zajęcia dodatkowe lub wspólne hobby. Czasem osobę ze starszej klasy można poprosić o jakąś informację czy pomoc. Okazją do porozmawiania może być też takie wydarzenie jak mecz międzyklasowy, szkolna dyskoteka lub wycieczka.

Zwykle jednak kolegujemy się z osobami w podobnym wieku i czasem nie jest łatwo nawiązać znajomość z kimś starszym. Niektóre osoby lepiej dogadują się i interesują się raczej osobami w swoim wieku. To indywidualna sprawa i nie wiemy jak jest w przypadku chłopaka o którym piszesz. Zastanawiamy się, co sprawiło, że zainteresowałaś się akurat nim. Jak myślisz, czy takie cechy możesz też odnaleźć u swoich kolegów?

Poszukaj wsparcia u innych osób

Wydaje nam się, że o takich sytuacjach i towarzyszących im uczuciach dobrze jest porozmawiać  z jakąś zaufaną kobietą: mamą, starszą siostrą czy ciocią. Dzięki temu można opowiedzieć o swoich przeżyciach i rozmyślaniach. Może się też zdarzyć, że ktoś znajomy przeżywał podobną sytuację i może nam powiedzieć jak sobie z nią poradził.Masz problem? Czujesz smutek, złość, bezsilność? Skontaktuj się z nami. Jesteśmy grupą osób pomagających poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Możesz opowiedzieć nam o tym co przeżywasz.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)