POLECAMY

Czy wiesz na co zwracać uwagę wybierając kursy językowe?

Jeżeli chcesz uczyć się języka obcego w szkole językowej, to powinieneś zwrócić uwagę na kilka szczegółów dotyczących zarówno twojej osoby, jak i samej szkoły. Oto kilka z nich:

Pierwszą rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę przed wyborem szkoły i kursu jest nasza motywacja. Należy zastanowić się nad powodem, dla którego chcemy się nauczyć języka.

To pomoże nam w doborze kursu odpowiedniego dla nas (dla uczniów i studentów będą to kursy obejmujące i słownictwo i gramatykę, które są im potrzebne przy zaliczeniach egzaminów w szkołach, osoby pracujące często szukają kursów językowych z zakresu dziedzin ich pracy, np. biznesowe albo prawnicze, osoby chcące nauczyć się posługiwania językiem dla komunikowania się z innymi wybierają kursy, na których nacisk kładzie się głównie na słownictwo przy niewielkim udziale gramatyki). Warto też pamiętać o doborze właściwego poziomu nauczania, zgodnego ze znajomością języka.

Kolejnym istotnym kryterium przy wyborze kursu językowego jest spojrzenie na nasz charakter. Przy nauce języków obcych konieczne jest używanie języka w konwersacji. Dlatego też musimy zastanowić się czy będzie nam odpowiadał kurs w grupie czy zajęcia indywidualne, ponieważ na zajęciach grupowych najwięcej korzystają ci, którzy się dużo udzielają, a ci, którzy siedzą cicho, tracą.

Mając ustalone te dwa pierwsze elementy proponuję rozważyć czynnik, który najczęściej zajmuje pierwsze miejsce przy szukaniu kursów językowych. Mianowicie chodzi mi o cenę. Taniej wychodzą najczęściej kursy, na których zajęcia prowadzone są dla większych grup, ale często jest tak, że na tych droższych, indywidualnych kursach jesteśmy w stanie nauczyć się dużo więcej w krótszym czasie. Przy uwzględnianiu kryterium cenowego należy je rozważać także pod względem długości zajęć.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)