Czy wiesz jak poznać nowych znajomych na studiach?

Kiedy zaczynasz studia, oczywiste jest, że poznasz nowych ludzi. Wiąże się z tym stres, ponieważ nikogo nie znasz lub masz tylko pojedynczych znajomych, którzy się wybrali z tobą na studia. Istnieje jednak kilka sposobów aby wcześniej poznać znajomych.
/ 04.09.2010 14:04

Większość uczelni w ciągu września ogłasza na swoich stronach internetowych możliwość spotkań integracyjnych. Najczęściej są to wspólne wypady do pobliskich ośrodków wczasowych, nad morze, w góry, spływy kajakowe lub biwaki. Są to jednak kosztowne przedsięwzięcia, na które często nie stać przyszłych studentów. Dlatego uczelnie wraz ze starszymi rocznikami często organizują inne spotkania typu : koncerty, wystawy, seanse filmowe lub dyskoteki. Warto sprawdzić na stronach internetowych kiedy i gdzie się odbywają takie spotkania. Sadzę, że jest to idealny sposób aby nawiązać nowe znajomości.

Dodatkowe ułatwienie stanowią popularne portale społecznościowe typu : nasza-klasa.pl lub facebook.pl . Na tych stronach możemy odnaleźć nasze przyszłe grupy i poznać starszych kolegów, którzy mogą nam udzielić dodatkowych informacji.

Każda uczelnia posiada strony internetowe, na których znajdują się fora. Zazwyczaj każdy kierunek posiada osobny wątek na którym dyskutują na tematy związane z ich kierunkiem, życiem studenckim, poszukiwaniu współlokatorów, mieszkań oraz książek. Często umawiają się na spotkania towarzyskie przed rozpoczęciem roku akademickiego.

Kiedy wybierasz się na studia ze swoja najlepszą przyjaciółką/ przyjacielem pamiętaj, aby nie ograniczać się i zamykać na nowych znajomych. Postarajcie się odnaleźć wspólnych znajomych i razem z nimi spędzać czas. Nie warto przez takie ograniczenie stracić możliwości poznania innych ciekawych ludzi.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)