POLECAMY

Witalność na piątkę!

Jak zapewnić sobie energię i dobre samopoczucie przez cały dzień?
Witalność na piątkę! fot. Fotolia
Po pierwsze: poranek należy zacząć od czegoś, co postawi nas na nogi! Myślę tutaj o energetycznym śniadaniu, bogatym w węglowodany, np. pełnoziarniste pieczywo lub płatki zbożowe. Warto również pamiętać, że owoce, warzywa oraz soki zawierają łatwo przyswajalne węglowodany, które dostarczają nam dawkę niezbędnej do działania energii1.

Po drugie: aby dostarczyć sobie energii, po śniadaniu, wzorem pewnej postaci z kreskówki, możemy schrupać sobie na przykład marchewkę lub wypić sok. Zdrowa przekąska to kolejna dawka energii!

Po trzecie: Na obiad przygotować sobie „tęczowy koktajl” warzywny z surówką lub sałatką. Pyszne, wartościowe i kolorowe danie sprawi, że docenią je najwybredniejsi kulinarni smakosze, czyli… nasze dzieci.

Po czwarte: Na deser, dla Ciebie i milusińskich, coś… pysznie owocowego! Jabłko czy gruszka to doskonała propozycja. Soczyste, smaczne i pełne witamin oraz minerałów2.  

Po piąte: Dzień najlepiej zakończyć czymś delikatnym. Najlepsza będzie lekka kolacja oparta na warzywach, która co prawda nie zagwarantuje snów o lataniu, ale sprawi, że zachowasz świetną kondycję i dobre samopoczucie.

W ten sposób przez cały dzień zjadłeś (zjedliście całą rodziną) 5 porcji zdrowia. Prawda, że to proste? Jeśli chcesz zapewnić sobie energię i witalność następnego dnia, już wiesz, od czego zacząć. No to teraz… przybij piątkę i do dzieła!

Więcej pomysłów na  www.5porcji.pl

1,2 Measuring intake of fruit and vegetables, Antonio Agudo, WHO Library Cataloguing-in-Publication Data [electronic resource], 2005.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)