Układanki memo – sposób na ćwiczenie pamięci u dziecka

Nie da się ukryć, że nauka przez zabawę to najlepszy sposób, by dziecko przyswoiło nowe umiejętności. Gry edukacyjne dostępne na rynku pozwalają maluchom rozwijać kreatywność, wyobraźnię, a także ćwiczyć pamięć. Spostrzegawczość i pamięć twój maluch wyćwiczy bawiąc się układankami memo.
/ 20.06.2013 11:30

Układanka memo/ fot. materiały prasowe jacobsony.pl

Układanki memo

Nie wiesz jak bawić się z dzieckiem układankami memo? Zasady są proste! Układanki składają się z parzystej liczby kolorowych obrazków. Obrazki należy odwrócić tak, aby widoczny był ich rewers. Zadaniem uczestników jest odkrywanie kolejnych klocków i zapamiętywanie obrazków. Gdy smykowi uda się odkryć parę identycznych obrazków, klocki zabiera do siebie. Wygrywa ta osoba, która zbierze największą liczbę klocków.

W sklepach z zabawkami dostępny jest duży wybór układanek memo. Różnią się między sobą tematyką obrazków, materiałem, z którego zostały wykonane, a także ilością par do odkrycia.

Niedawno na rynku pojawiła się układanka memo "Ptaki. Świat wokół nas". Jest to  pierwsza część z cyklu gier typu memory poświęconych otaczającej nas przyrodzie,o której często niewiele wiemy. Połączenie nauki i pozytywnych emocji towarzyszących zabawie pozwoli twojemu dziecku poznać 20 gatunków polskich ptaków i poćwiczyć pamięć.

Na kartach wykorzystano profesjonalne zdjęcia ptaków sfotografowanych przez ptasiego fotografa Cezarego Korkosza.

Dodatkowo z każdego sprzedanego egzemplarza gry na podstawie zawartego porozumienia 1 złotówka zostanie przekazana na rzecz Ptasiego Azylu w Warszawie.

Autorką serii jest Kasia Jacobson – mama 4 dziewczynek, za którymi trudno nadążyć, bo ciągle coś śledzą, badają i podglądają.

Choć gry typu memo przeznaczone są dla wielu uczestników, dziecko może bawić się nimi samodzielnie.

Źródło: Materiały prasowe jacobsony.pl/ (dr)

Zobacz także: Puzzle do wydrukowania

Redakcja poleca

REKLAMA