POLECAMY

Statuetka "Przyjaciela Zaczarowanego Ptaszka"

Już po raz trzeci wielu polskich artystów uhonorowanych zostało statuetką "Przyjaciela Zaczarowanego Ptaszka".
Statuetka "Przyjaciela Zaczarowanego Ptaszka"
Wyróżnienie przyznano wszystkim tym, którzy przyczynili się do sukcesu III edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki organizowanego przez Fundację Anny Dymnej "Mimo wszystko" i TVP 2.

"Ludzie potrzebują siebie nawzajem i potrafią dawać. "Zaczarowana Piosenka" daje młodzieży niepełnosprawnej szansę pokazania, że wózek lub wada wzroku, nie przeszkadza w pięknym śpiewaniu. Natomiast my dostajemy od niepełnosprawnych coś znacznie ważniejszego - dowiadujemy się, jak silny jest człowiek i ile ma w sobie radości" - powiedziała Anna Dymna.

Wśród nagrodzonych "Zaczarowanym Jajem" znaleźli się: członkowie jury III edycji - Olga Bończyk, Jacek Cygan, Michael Moritz i Janusz Stokłosa, oraz artyści, którzy towarzyszyli niepełnosprawnym wokalistom podczas festiwalowych koncertów: Ewelina Flinta, która swoim występem sprawiła wszystkim wielką niespodziankę, Dorota Miśkiewicz, Cezary Kosiński, Magda Umer, Krzysztof Kolberger oraz przedstawiciele Organizacji, które na co dzień pracują z uczestnikami Festiwalu Zaczarowanej Piosenki.

"Zawsze, kiedy jestem w towarzystwie niepełnosprawnych dostaję taką dawkę optymizmu, która wystarcza mi za wszystkie inne spotkania - powiedział Cezary Kosiński i dodał: Obiecuję, że będę pielęgnował to jajko i mam nadzieję, że wykluje się z niego kilka zaczarowanych ptaszków." Z kolei Olga Bończyk, przyznała, że pomaganie potrzebującym jest dla niej wielką nauką pokory wobec życia, a także dostarcza jej wiele energii i radości. "Nic nie jest w stanie zastąpić uśmiechu na twarzy osoby niepełnosprawnej, którą otoczyliśmy jakimkolwiek wsparciem" - powiedziała aktorka.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w gmachu Telewizji Publicznej w Kawiarni Kaprys, a poprowadzili ją Anna Dymna i Mateusz Dzieduszycki.
Obecna wśród gości Irena Santor, która objęła opieką artystyczną ten niezwykły festiwal zapewniła, iż uparcie wierzy w to, że pewnego dnia młodzież z "Zaczarowanej Piosenki" zostanie zaproszona do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu w Opolu. Życzymy powodzenia!
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)