SOS Wioski Dziecięce - film Szukam Mamy

Zobacz film, który od krąży w sieci i porusza poważny problem dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej. Robi wrażenie!
Agata Bernaciak / 02.04.2015 05:06

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w trosce o dzieci pozbawione opieki

„Proszę Pani, może mi Pani pomóc… bo ja zgubiłem mamę” - tymi słowami sześcioletni Julek, w Starym Browarze w Poznaniu, prosił o pomoc przechodzących obok dorosłych. Każda zagadnięta osoba zainteresowała się chłopcem. Jedni od razu szukali pracownika ochrony, inni na własną rękę próbowali znaleźć mamę chłopca. Nikt nie przeszedł obojętnie.

Jakie są realia?

W Polsce jest prawie 80 tysięcy dzieci pozbawionych opieki rodzicielskiej, jedna piąta z nich nie wychowuje się w rodzinach, ale w instytucjonalnych formach opieki. Możliwe, że wiele z nich nigdy nie znajdzie mamy, bo stale brakuje kandydatów na rodziców zastępczych. To właśnie na ten problem chciało zwrócić uwagę Stowarzyszenie, organizując akcję. W SOS Wioskach Dziecięcych są jeszcze domy, w których mogłyby zamieszkać potrzebujące dzieci wraz z nowymi Rodzicami SOS.

Co możesz zrobić?

Wszystkich, którzy chcieliby dać porzuconym dzieciom miłość oraz przy wsparciu pedagogów i psychologów je wychowywać, zapraszamy do nas. Potrzebujące dzieci czekają. Jednocześnie wiemy, że nie każdy ma w sobie tyle siły by zostać Rodzicem SOS. Ale pomagać może każdy, bo wszyscy przekazujemy 1% podatku.

- powiedziała Katarzyna Olszewska ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.

Chcesz pomóc? Wejdź na wioskisos.org i wesprzyj organizację!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)