POLECAMY

Prunella Bat, „Dom syren”

Piąta część serii? Jeszcze nigdy nie zaczynałam czytać żadnego cyklu od piątej części. To dopiero gratka. Rzuciłam się na książkę z wilczą ciekawością, zastanawiając się, czy seria ta spełni moje wygórowane oczekiwania, czy nie?
Prunella Bat, „Dom syren”

I już po chwili okazało się, że trafiłam na profesjonalistów w każdym calu. Pierwsze strony poświęcone są przybliżeniu Wam występujących w książce postaci, abyście od razu, sięgając nawet po piąty tom, wiedzieli, kto jest kim. Do tego macie jeszcze wstęp, z którego dowiadujecie się, kim są główne bohaterki: Milla Elven i Sugar Plum, oraz kto jest ich przeciwnikiem i dlaczego. Dzięki temu jesteście od razu wprowadzeni w historię i bez obaw, że nie wiesz czegoś istotnego, możesz zabrać się za czytanie.

Zaczarowane wakacje

wakacje. Milla i Sugar wybierają się na wakacyjny obóz. Jak zwykle przygotowania do wyjazdu to istne szaleństwo. Tyle rzeczy trzeba spakować, o tylu sprawach należy pamiętać, a znajdą się jeszcze tacy, którzy całej sprawy nie ułatwiają, chociażby Albertyna - puszysta chomiczka należąca do Sugar, czy Gumicz - kot Milli. Po emocjach związanych z pakowaniem i trudach związanych z podróżą, dziewczynki w końcu docierają na obóz. I tu niespodzianka. Okazuje się, że wcale nie jest to taki zwykły obóz, tylko obóz dla wróżek, czarownic i innych tajemniczych istot. Cóż za radość. Bo gdy na obozie można używać czarodziejskich mocy… to dopiero jest zabawa. Jednak nawet na obozie licho nie śpi, a przeciwnicy, w tym przypadku paskudny Dragomir, nie robią sobie wakacji od knucia podstępnych planów. Cóż wymyśli tym razem? W jakich tarapatach znajdą się bohaterki? Komu będą pomagać? Przeczytajcie koniecznie.

Polecamy: Bezpieczne wakacje na wsi

Szczególnie polecam

Seria „Milla & Sugar kierowana jest głównie do dziewczynek w wieku 6-8 lat. Wróżki, czarownice i syreny to postacie, które na pewno im się spodobają. Do tego ciepły humor, szczypta magii i pozytywne emocje z pewnością przemówią do dziewczęcej wyobraźni.

Czytaj także: Świat fantazji przedszkolaka

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)