"Plebania" odcinki 935-938

"Plebania" odcinki 935-938

Kacper nie wierzy, że Wiki nie spotkała się z Krzysztofem. Postanawia z nim porozmawiać.
/ 15.10.2007 17:03
"Plebania" odcinki 935-938


Ksiądz Johnson nie może zapomnieć o spotkaniu z synem, Jackiem. Pisze do niego list, który przekazuje Dance. Machejko daje mu zdjęcie chłopca. Danka ma za złe Kaśce, że zdradziła Johnsonowi adres szkoły Jacka. W ramach podziękowania za modlitwy o jego zdrowie Krzysztof daje proboszczowi obraz Matki Boskiej. Sandra i Jagoda podejrzewają, że Zbyszek darzy uczuciem ich szefową. Ten prosi Wandę o pomoc w zredagowaniu swoich tekstów. Wikary Antek chce, by proboszcz i Blumental doradzili mu, jak rozwiązać problem darowizny koncernu farmaceutycznego. Doktor postanawia otworzyć własną przychodnię. Krzysztof zjawia się pod domem Wiki i Kacpra. Ten ostatni zauważa go i zaczyna podejrzewać, że Wiki spotkała się z dawnym kochankiem.
TVP 1, 2007.10.16, godz. 18.30 (odc. 935)


Krzysztof prosi ojca Juliana, żeby wskazał mu osobę, której mógłby pomóc. Wówczas organista informuje ich o eksmisji plebanii katolickiej. Okazuje się, że podarowany przez Krzysztofa obraz jest bardzo kosztowny. Proboszcz prosi Józefinę, by nikomu nie mówiła o prawdziwej wartości dzieła. Kacper nie wierzy, że Wiki nie spotkała się z Krzysztofem. Postanawia z nim porozmawiać. Sąd nakazuje proboszczowi Hrubielowa opuścić plebanię.
TVP 1, 2007.10.17, godz. 18.30 (odc. 936)


Proboszcz omawia z biskupem kwestię eksmisji. Biskup nakazuje księdzu Zygmuntowi przeciwstawienie się Komitetowi Obrony Parafii. Doktor Blumental zamierza spotkać się z wójtem w sprawie utworzenia nowej przychodni. Krystyna i Pati ustalają menu na spotkanie biznesowe Tracza. Krzysztof dowiaduje się, że Pati była kiedyś z Kacprem. Gdy ten pojawia się w gospodzie, Krzysztof proponuje mu zapłatę za odstąpienie Wiki. Tracz i Pati omawiają listę drinków w jego domu. Dochodzi między nimi do nieporozumienia.
TVP 1, 2007.10.18, godz. 18.30 (odc. 937)


Grzybowa jest zbulwersowana artykułem o konflikcie między Komitetem Obrony Parafii a proboszczem. Ksiądz Zygmunt, mimo strachu, postanawia spotkać się z parafianami. Jego wystąpienie wypada jednak bardzo źle, a parafianie przyjmują go z wrogością. Zugmunt wychodzi z sali przestraszony i zdenerwowany. Rozmowę z ludźmi postanawia kontynuować ksiądz Antoni. Jest ona na tyle owocna, że na jej zakończenie pani Maria proponuje dom, w którym może zamieszkać proboszcz Zygmunt. Ta propozycja nie podoba się pozostałym parafionom. Dochodzi między nimi do awantury. Pati pojawia się w gospodzie. Krystyna wypytuje ją o wizytę u Tracza. Wiki przynosi stare fotografie do wystroju gospody. Krystyna zaprasza ja na koncert Zbyszka. Przy okazji mówi Wiki o tym, że Kacper pobił Krzysztofa.
TVP 1, 2007.10.19, godz. 18.25 (odc. 938)


Doktor Beata zaprasza wikarego do przychodni w celu omówienia dalszej współpracy. Okazuje się, że dostarczone na plebanię dary zostały przesłane przez konkurencyjny koncern farmaceutyczny, który oczekuje od duchownego napisania artykułu oczerniającego przeciwników. W Lublinie Johnson spotyka się z Danką, z którą ma syna, Jacka. Chłopiec nie wie, kto jest jego ojcem. Johnson szanuje decyzję Danki. Pragnie jednak zobaczyć dziecko. Kaśka daje mu adres szkoły, do której chodzi Jacek. Zbyszek prosi Grzyba o pomoc w napisaniu piosenki. Wanda twierdzi, że jego teksty są mało wyszukane. Następnie cytuje mu wiersz, który przypada Zbyszkowi do gustu.
TV Polonia, 2007.10.19, godz. 11.30 (odc. 934)
TV Polonia, 2007.10.19, godz. 18.50 (powt.)
TV Polonia, 2007.10.20, godz. 00.55 (powt.)
TV Polonia, 2007.10.20, godz. 07.35 (powt.)