POLECAMY

"Plebania" odcinki 925-933

Osa nie popiera akcji skierowanej przeciwko handlarzom narkotyków, w którą zaangażowały się Joanna i Natalia...
"Plebania" odcinki 925-933
Poniedziałek (08.10.), godz. 11.30, "Plebania" (odc. 925), Reż. Iwona Siekierzyńska, Wyk. Włodzimierz Matuszak, Katarzyna Łaniewska, Bernadetta Machała-Krzemińska, Stanisław Górka, 23 min., TV Polonia:
Dzięki sprzedaży marihuany Natalia chce wejść w środowisko dilerów narkotyków. Joanna niepokoi się, że dziewczyna znalazłaby się w niebezpieczeństwie, gdyby wyszła na jaw jej współpraca z policją. Martyniukowa martwi się o swoją sąsiadkę, Soboniową. Od śmierci męża kobieta nie opuszcza łóżka i odmawia spożywania posiłków. Wikary Antek idzie do niej z wizytą. Przebrana Natalia zagaduje dilera sprzedającego narkotyki. Zmusza go do zażycia substancji.


Poniedziałek (08.10.), godz. 18.30, "Plebania" (odc. 929), Reż. Iwona Siekierzyńska, Wyk. Włodzimierz Matuszak, Katarzyna Łaniewska, Bernadetta Machała-Krzemińska, Stanisław Górka, 23 min., TVP 1:
Piotr czeka na lotnisku n Barbarę. Okazuje się, że do Polski przyleciał również czarnoskóry ksiądz Johnson. Wiki zamierza sprzedać na aukcji internetowej rzeczy dawnych właścicieli domu. Joanna przegląda stare albumy ze zdjęciami. Zauważa, że Soboniowie raz są na fotografii z jedną córką, a raz z dwiema. Dziewczynki wyglądają na rówieśniczki. Proboszcz proponuje pani Kurpisz z Komitetu Obrony Parafii, że kuria odkupi dom wybudowany dla jej córki. Budynek postawiono nielegalnie i tylko przekształcenie go na plebanię uchroni kobietę przed stratami. Na plebanii zjawia się nowy wikary - doktor teologii Johnson.


Wtorek (09.10.), godz. 11.30, "Plebania" (odc. 926), Wyk. Włodzimierz Matuszak, Katarzyna Łaniewska, Bernadetta Machała-Krzemińska, Stanisław Górka, 23 min., TV Polonia:
Osa nie popiera akcji skierowanej przeciwko handlarzom narkotyków, w którą zaangażowały się Joanna i Natalia. Pierwsza z nich ma zamiar zgłosić istnienie grupy przestępczej komendantowi. Najpierw jednak Natalia musi do niej przeniknąć. Tymczasem zwraca ona marihuanę jednemu z dilerów. Podziwia on sposób, w jaki dziewczyna poradziła sobie z handlarzem Frędzlem. Natalia proponuje, że teraz ona zajmie teren, na którym działał Frędzel. Ksiądz żałuje, że nie wezwał lekarza w chwili śmierci Soboniowej. Józefina otrzymuje list od Halinki. Nie ma w nim ani słowa o Zbyszku. Jurek radzi Osie, by na zimę znalazł sobie inne mieszkanie. Proboszcz proponuje mu dzierżawę gospodarstwa po Soboniowej.


Wtorek (09.10.), godz. 18.30, "Plebania" (odc. 930), Wyk. Włodzimierz Matuszak, Katarzyna Łaniewska, Bernadetta Machała-Krzemińska, Stanisław Górka, 23 min., TVP 1:
Józefina ma za złe Zbyszkowi, że nie zjawił się na powitaniu Barbary. Tymczasem Pati przygotowuje wraz z Krystyną kolejny występ Zbyszka. Wówczas okazuje się, że jeden z przebywających w gospodzie gości jest muzykiem. Piotr martwi się, że jego żona Barbara, przyzwyczajona do londyńskich rozrywek, będzie się nudzić w Tulczynie. Ta zaś proponuje mu wspólny obiad z doktorem Blumentalem. Podczas spotkania lekarz namawia Barbarę do ponownego podjęcia pracy w ośrodku zdrowia. Grzybowa jest zaskoczona obecnością nowego księdza.


Środa (10.10.), godz. 11.25, "Plebania" (odc. 927), Reż. Iwona Siekierzyńska, Wyk. Włodzimierz Matuszak, Katarzyna Łaniewska, Bernadetta Machała-Krzemińska, Stanisław Górka, 23 min., TV Polonia:
Jurek dowiaduje się od Wiki, że Irka dostała dobrą pracę. Józefina martwi się, że z powodu nieobecności Halinki Zbyszek znów zacznie pić. Krystyna prosi Zbyszka, aby zaśpiewał podczas otwarcia gospody. Wanda zarzuca Zbyszkowi, że zaniedbuje swoje obowiązki w świetlicy. Dochodzi między nimi do sprzeczki, która nieoczekiwanie kończy się pocałunkiem. Zaskoczona tą sytuacją Wanda nie pojawia się w pracy. Irka jest bardzo stremowana i źle wypada podczas pierwszej części nagrania programu telewizyjnego. Postanawia temu zaradzić. Oglądają ją Wiki i Jurek, którzy dodzwaniają się do studia. Jurek rozmawia z żoną.


Środa (10.10.), godz. 18.30, "Plebania" (odc. 931), Wyk. Włodzimierz Matuszak, Katarzyna Łaniewska, Bernadetta Machała-Krzemińska, Stanisław Górka, 23 min., TVP 1:
Proboszcz ponownie upomina wikarego Antka, by zachował rozwagę podczas konferencji organizowanej przez koncern farmaceutyczny. Barbara nie chce wracać do pracy. Woli zająć się domem i dziećmi. Nowacki i Machejko obiecują Zbyszkowi, że będą go oklaskiwać na stojąco. Ten jednak woli poznać prawdziwą reakcję publiczności na jego występ. Zwierza się też Tadeuszowi Woźniakowi ze swoich problemów twórczych. Na konferencji doktor Beata poznaje wikarego z dyrektorem marketingowym koncernu. Firma zamierza dostarczyć odżywki potrzebującym dzieciom. Duchowny wyczuwa podstęp.


Czwartek (11.10.), godz. 11.30, "Plebania" (odc. 928), Reż. Iwona Siekierzyńska, Wyk. Włodzimierz Matuszak, Katarzyna Łaniewska, Bernadetta Machała-Krzemińska, Stanisław Górka, 23 min., TV Polonia:
Martyniukowa nie jest zadowolona z faktu, że proboszcz oddał pod opiekę Osie gospodarstwo Soboniowej. Uważa, że Joanna i Osa nie poradzą sobie z jego utrzymaniem. Zbigniew przeprasza Wandę za swoje zachowanie. Zaprasza ją do gospody na swój występ. Ta zaś wstawia się za mężczyzną w rozmowie z wójtem, który pyta ją o prowadzoną przez Zbyszka świetlicę. Jagoda zauważa zmianę wyglądu swojej szefowej. Kasia jest zła, że to nie ona wystąpi podczas otwarcia gospody. Podczas recitalu Zbyszka lokal jest pełen gości. Krystynę martwi fakt, że piją oni za dużo alkoholu jak na kulturalną imprezę.


Czwartek (11.10.), godz. 18.30, "Plebania" (odc. 932), Wyk. Włodzimierz Matuszak, Katarzyna Łaniewska, Bernadetta Machała-Krzemińska, Stanisław Górka, 23 min., TVP 1:
Koncert Zbyszka i Tadeusza podoba się Krystynie i Pati. Tymczasem Janusz Tracz rozpoznaje w tym drugim szmuglera. Proponuje też Krystynie wyjazd do Kenii na safari. Wikary Johnson chwali talent kulinarny Józefiny. Częstuje ją prawdziwą angielską herbatą. Tymczasem Tosiek i Machejko prześcigają się w okazywaniu gościnności nowemu wikaremu. Kaśka opowiada Johnsonowi o czarnoskórym dziecku jej kuzynki Danki Machejko, które zostało poczęte w wyniku przelotnego romansu. Okazuje się, że Johnson był na tych samych praktykach i zna Dankę.


Piątek (12.10.), godz. 11.30, "Plebania" (odc. 929), Reż. Iwona Siekierzyńska, Wyk. Włodzimierz Matuszak, Katarzyna Łaniewska, Bernadetta Machała-Krzemińska, Stanisław Górka, 23 min., TV Polonia:
Piotr czeka na lotnisku na Barbarę. Okazuje się, że do Polski przyleciał również czarnoskóry ksiądz Johnson. Wiki zamierza sprzedać na aukcji internetowej rzeczy dawnych właścicieli domu. Joanna przegląda stare albumy ze zdjęciami. Zauważa, że Soboniowie raz są na fotografii z jedną córką, a raz z dwiema. Dziewczynki wyglądają na rówieśniczki. Proboszcz proponuje pani Kurpisz z Komitetu Obrony Parafii, że kuria odkupi dom wybudowany dla jej córki. Budynek postawiono nielegalnie i tylko przekształcenie go na plebanię uchroni kobietę przed stratami. Na plebanii zjawia się nowy wikary - doktor teologii Johnson.


Piątek (12.10.), godz. 18.25, "Plebania" (odc. 933), Wyk. Włodzimierz Matuszak, Katarzyna Łaniewska, Bernadetta Machała-Krzemińska, Stanisław Górka, 23 min., TVP 1:
Johnson przyznaje się Kaśce, że ich czarnoskóry kuzyn może być jego dzieckiem. Ta proponuje mu spotkanie z Danką, matką chłopca. Zbyszek prosi Wiki o wystawienie na aukcję internetową jego bibelotów. Jednocześnie informuje ją, że zamierza poświęcić się karierze muzycznej. Zachęca Wiki, aby z nim wystąpiła. Na plebanię przyjeżdża transport z darami od koncernu farmaceutycznego. Proboszcz nie chce pokwitować odbioru, dopóki nie wyjaśni sprawy z wikarym Antkiem. Ten prosi o przyjęci dostawy. Tymczasem Beata cieszy się, że udało jej się skompromitować księdza.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/9 lat temu
Super jest ten film obsada tylko moglibyscie pokazać watek miłosny z Pania Krysia z Filipem cos wiecej czy jakos tak przeciez odrazu widac ,że sie w niej buja o Justynie Mulak jak sobie radzi z wychowanieniem sama ze swoim synkiem .Jaka decyzje podejmie o nazwisku czy da nazwisko po swoim .chłopaku czy da swoje...Moglibyscie zmienic Pana Tracza na bardziej lepszgo romantycznego a nie ganstera .Albo tej co sie zyletka kaleczyla spowodu glupich koleżanek.Apana Zenka to powinno wystarcyc z tego koncertu na ta licytacje i nie zabierac jego domu....A pania Tekle powiniscie dac gdzie indziej by nie było poruzumień głupi chłopak ze dał sie wpuscic kanał czy nie bylo cos wiecej nimi tylko zeby sie nie okazało ze jest w ciaży
/9 lat temu
Super jest ten film obsada tylko moglibyscie pokazać watek miłosny z Pania Krysia z Filipem cos wiecej czy jakos tak przeciez odrazu widac ,że sie w niej buja o Justynie Mulak jak sobie radzi z wychowanieniem sama ze swoim synkiem .Jaka decyzje podejmie o nazwisku czy da nazwisko po swoim .chłopaku czy da swoje...Moglibyscie zmienic Pana Tracza na bardziej lepszgo romantycznego a nie ganstera .Albo tej co sie zyletka kaleczyla spowodu glupich koleżanek.Apana Zenka to powinno wystarcyc z tego koncertu na ta licytacje i nie zabierac jego domu....A pania Tekle powiniscie dac gdzie indziej by nie było poruzumień głupi chłopak ze dał sie wpuscic kanał czy nie bylo cos wiecej nimi tylko zeby sie nie okazało ze jest w ciaży