POLECAMY

Płatki śniadaniowe każdego ranka - są zbyt dobre, aby z nich zrezygnować!

Sprawdź co zyskujesz wybierając płatki śniadaniowe każdego ranka!
Płatki śniadaniowe każdego ranka - są zbyt dobre, aby z nich zrezygnować! fot. serwis prasowy Nestlé

Wystarczy kilka minut, aby przygotować zbilansowane śniadanie pełne ważnych składników odżywczych. Nalej mleko, dodaj płatki oraz ulubione owoce – i gotowe. Smacznego!

Ziarnko do ziarnka każdego ranka

Płatki śniadaniowe produkowane z ziaren zbóż to nie tylko doskonały smak – jedzone z jogurtem lub mlekiem dostarczają organizmowi wielu składników odżywczych, w tym węglowodanów, białka, tłuszczów, cukru, błonnika i różnych witamin oraz składników mineralnych. Wybierając płatki pełnoziarniste, zaspokajasz jeszcze więcej potrzeb organizmu. Zawierają one wszystkie jadalne części ziaren i są dzięki temu bogatym źródłem witamin, składników mineralnych, błonnika, skrobi i innych składników odżywczych.

Wzbogacenie diety

Większość płatków śniadaniowych jest wzbogacana w witaminy i składniki mineralne.
To sprawia, że taki wybór jest jeszcze zdrowszy i pomaga całej rodzinie zaspokoić dzienne zapotrzebowanie na szereg składników odżywczych. Niektóre płatki zawierają wapń, który jest ważny dla prawidłowego rozwoju kości u dzieci.

Czy wiesz, że...?

Przeprowadzone niedawno w Europie badanie nastolatków w wieku od 12 do 17 lat wykazało, że młodzież jedząca płatki śniadaniowe spożywała więcej wapnia niż nastolatki wybierające inne produkty śniadaniowe – to samo dotyczyło magnezu, witamin z grupy B, takich jak kwas foliowy (B9), witamina B12 czy ryboflawina (B2) oraz błonnika. Nieźle jak na sam początek dnia!

Ile cukru w płatkach?

Głównym składnikiem płatków śniadaniowych są ziarna i choć płatki zawierają też cukier, jest on dodawany głównie, aby nadać im odpowiedni kolor, konsystencję i smak.

Codzienny nawyk dla zdrowia

Badania wskazują, że osoby regularnie jedzące płatki śniadaniowe rzadziej rezygnują ze śniadań i na ogół dostarczają organizmowi więcej witamin i składników mineralnych – nie tylko podczas śniadania, ale w ciągu całego dnia. Widzisz? Są zbyt dobre, aby z nich zrezygnować!

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o pełnych ziarnach? Odwiedź stronę płatków śniadaniowych Nestlé!

Płatki śniadaniowe i mleko - niebiańskie połączenie Po dobrym śnie - dobre śniadanie Pełno ciekawostek na temat pełnych ziaren Raport Specjalny: Śniadania pełne witamin!
 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/2 lata temu
sam cukier i sztuczny błonnik na zaparcia brak witaminy b12
/2 lata temu
jakie badania nastolatków? kto i kiedy je przeprowadził? kosmici..?
/2 lata temu
a cukier jest tylko dla koloru... To żryj ten cukier zobaczymy jaki będziesz miał kolor...
POKAŻ KOMENTARZE (1)