POLECAMY

Po dobrym śnie - dobre śniadanie

Zobacz, jak przygotować zdrowie śniadanie w kilka chwil.
Po dobrym śnie - dobre śniadanie fot. Fotolia

Wszyscy znamy to uczucie lekkiego oszołomienia po przebudzeniu. Jest ono spowodowane nocnym spowolnieniem przemiany materii. Ale to nie problem.  Aby się zregenerować, wystarczy zastrzyk energii!

Śniadanie to świetny sposób na udany początek dnia

Zaleca się, aby poranny posiłek zaspakajał około 25-30% naszego dziennego zapotrzebowania na energię. Powinien też dostarczyć nam znacznej ilości składników odżywczych, w tym węglowodanów, błonnika, białka, witamin i minerałów. W przypadku dzieci śniadanie powinno zapewniać do 1/4 dziennego zapotrzebowania na wapń.
A zatem śniadanie to całkiem poważna sprawa!

Czy wiesz, że...

Badania potwierdzają, że osoby jedzące śniadania na ogół odżywiają się bardziej racjonalnie i przyjmują więcej cennych składników odżywczych niż osoby, które nie jedzą śniadań.

Pomijasz śniadanie – wiele Cię omija

Śniadanie pomaga przygotować się na resztę dnia. Jeśli z niego zrezygnujesz, zabraknie Ci niezbędnej energii. Może myślisz, że w ciągu dnia uda Ci się to nadrobić. Badania wykazały jednak, że jeśli nie zapewnisz organizmowi odpowiednich składników odżywczych z rana, w ciągu dnia nie będzie to takie proste.

Pomijanie śniadania niekoniecznie pomaga w zrzuceniu kilogramów!

Rezygnowanie ze śniadania to zły sposób na odchudzanie. Jeśli zaraz po przebudzeniu pozbawisz swój organizm składników odżywczych, później poczujesz głód. I najprawdopodobniej ulegniesz pokusie, by coś podjadać! Co więcej, badania wskazują, że osoby jedzące śniadanie na ogół odżywiają się zdrowiej niż ci, którzy nie mają takiego nawyku.

Jak widzisz, śniadanie to naprawdę dobry sposób na udany start dnia. Kiedy następnym razem zobaczysz osobę, która rano energicznie stawia każdy krok, to kto wie... może rozpoczęła dzień od pożywnego, zrównoważonego śniadania!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź stronę płatków śniadaniowych Nestlé.


 

Płatki śniadaniowe i mleko - niebiańskie połączenie Płatki śniadaniowe każdego ranka Pełno ciekawostek na temat pełnych ziaren
Raport specjalny: Śniadania pełne witamin!

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)