POLECAMY

Jak zorganizować Andrzejki dla najmłodszych?

Zabawa andrzejkowa dla dzieci? Dlaczego nie? Podpowiadamy, jak zmodyfikować znane zabawy w sam raz dla dzieci!
Jak zorganizować Andrzejki dla najmłodszych? fot. Fotolia

Po 1. Zacznij od dekoracji

Najlepiej, jeśli w przygotowania zaangażujemy maluchy i wspólnymi siłami stworzymy draperie z kolorowej bibuły, czy nadmuchamy balony. Kolorystyka jak i dobór ozdób zależy od kreatywności małych organizatorów. Można również wymyślić motyw przewodni, zgodnie z którym wszyscy będą musieli się przebrać.

Po 2. Odpowiednio dobierz zabawy

Dzieci trzeba czymś zająć ale pamiętajmy, że gry nie powinny eksponować czyichś słabości i sprawiać, że ich uczestnicy poczują się gorsi od rówieśników. To ważne!

Po 3. Przygotuj wszystkich na wróżenie

Podczas andrzejkowego kinderbalu obowiązkowym elementem pozostają wróżby. Jedną z propozycji jest ustawienie kilku filiżanek, pod którymi ukryjemy niewielkie przedmioty. Każdemu z nich przypiszemy umownie określone znaczenie np. moneta to zbliżające się prezenty, mały listek wyjazd  w ulubione miejsce, a cukierek słodkie życie. Odkrywając jedną z filiżanek maluch dowie się, co czeka go w najbliższych tygodniach. Alternatywą tej gry jest umieszczenie pod miseczkami kolorowych karteczek z imionami. Będzie to zabawa w szukanie prawdziwego przyjaciela.

Po 4. Magia szklanej kuli

Do tego celu możesz wykorzystać słoik dość dużych gabarytów lub małe akwarium. Wrzuć do środka losy, na których będzie wypisana przyszłość. Niech smyki po kolei losują! Oprócz tego możecie bawić się w malowanie szkła specjalnymi farbkami. Wtedy dzieci same zadecydują, co pokaże magiczna kula.

Po 5. But prawdę ci powie

Jedną z najpopularniejszych zabaw w Andrzejki jest ustawianie butów jeden za drugim, aż taki „pociąg” przekroczy próg drzwi. W wersji dla dorosłych oznacza to przeważnie szybki ożenek, jednak dla dzieci można to zmodyfikować, kogo pierwszego odwiedzi niezapowiedziany gość. Inną propozycją jest wyciągnięcie z jednego buta każdego uczestnika sznurówki i wrzucenie jej do wspólnego woreczka. Następnie każdy maluch losuje jedną sznurówkę. Wyciągnięcie najdłuższej oznacza najdłuższe życie, najlepsze stopnie lub najwięcej słodyczy.

napisane na podstawie informacji prasowej MERplus
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)