POLECAMY

Nauka przez zabawę

Żeby pomóc dzieciom przyswajać jak najwięcej informacji i nauczyć je współpracy z innymi, powinniśmy połączyć naukę i zabawę. Dzięki aktywnym formom edukacji maluchy mogą dłużej skupiać uwagę i rozwijać pamięć oraz spostrzegawczość.
Nauka przez zabawę

Dzieci to mali odkrywcy. Codziennie dostrzegają i zapamiętują wiele szczegółów. Zadaniem rodziców i opiekunów jest stworzenie im jak największej liczby okazji do poznania świata, otoczenia i samych siebie.

Aktywna edukacja

Zabawa jest integralną częścią życia dziecka oraz niezbędnym czynnikiem w okresie jego rozwoju i dorastania. Maluchy mają niespożytą ilość energii. Skupienie ich uwagi na dłużej niż 3 minuty nie jest łatwym zadaniem. Czas nauki powinien więc być wypełniony wieloma atrakcjami.

Aktywne formy edukacji podtrzymują zainteresowanie oraz koncentrację dziecka. Rozwijają także jego spostrzegawczość, pamięć słuchową i wzrokową. Lekcje wzbogacone o taniec, śpiew, recytacje wierszyków lub zajęcia plastyczne stymulują w dzieciach umiejętność twórczego myślenia. W zabawach grupowych maluchy nabywają natomiast naturalną zdolność do rozwiązywania problemów i przezwyciężania trudności. Poznają czym jest rywalizacja, radość zwycięstwa lub gorycz porażki. Kontakt z rówieśnikami stymuluje również rozwój społeczny dziecka, które uczy się współpracy i budowania więzi z innymi.

Zabawa z językiem obcym

Zabawy ruchowe, tematyczne oraz konstrukcyjne często wykorzystuje się podczas nauki języków obcych. Wzbogacenie programu nauczania o różnego rodzaju aktywności zwiększa zaangażowanie dziecka i przynosi znacznie lepsze efekty. Dzięki tym metodom maluch przyswaja nowy język w sposób całkowicie naturalny. Gry i zabawy intelektualne służą także powtórce materiału w różnorodnych technikach i kontekście.

Zobacz też: Bajki terapeutyczne

Alternatywą dla tradycyjnych metod nauczania języków obcych są na przykład zabawy pozwalające dzieciom osłuchać się z nieznanymi zwrotami. Dzięki nim maluchy uczą się nowych wyrazów poprzez praktyczne zastosowanie ich znaczeń. W ten sposób można także szybciej zauważyć efekty nauki – maluchy rozumieją polecenie nauczyciela, ponieważ reagują na nie, wykonując konkretną czynność. Dzieci szybciej poznają nowe słowa także poprzez dodatkowe pokazywanie ich znaczeń, na przykład wskazując części ciała, o których śpiewają piosenkę.

Pochwały sposobem na motywację

Każda zabawa ma określony wpływ na dziecko i sprawia, że dzięki niej nabywa ono nowych umiejętności. Jeśli maluch wykona poprawnie jakąś czynność, warto go pochwalić. Dzięki temu, sprawimy mu ogromną satysfakcję i zmotywujemy do dalszej aktywności, a nowe doświadczenie lepiej utrwali się w jego pamięci.

Polecamy: Zabawy dla dziecka u lekarza

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
Te wszystkie kryteria spełnia zestaw z literami magnetycznymi. Poniżej link do tej strony, sama zobacz :) http://youtu.be/gVlZE40kVfY Jeśli nie możesz go odczytać, to przekopiuj go na Youtube