Lewandowscy wybrali to imię dla córki, ale czy wiedzieli dokładnie, co ono oznacza?

Sprawdź, co oznacza imię Klara!
Lewandowscy wybrali to imię dla córki, ale czy wiedzieli dokładnie, co ono oznacza? fot. Screen Instagram

Anna i Robert Lewandowscy nazwali córkę Klara. Czy znają pochodzenie tego imienia? Jaki charakter mają dziewczynki o tym imieniu, jakimi kobietami są Klary? Przeczytaj!

Klara Lewandowska - co oznacza to imię?

Klara to imię pochodzenia łacińskiego. Wywodzi się od przymiotnika clarus, który oznacza "jasny", "jaśniejący", "czysty". Uważa się, że imię to noszą osoby o czystym sercu i jasnym umyśle i o "czystych obyczajach". I nie jest tak popularne! W 2016 na świat przyszło 937 dziewczynek, którym nadano to imię.

Poznaj listę najpopularniejszych imion nadawanych dzieciom

Klara - jakie są dziewczynki o tym imieniu?

Klara z natury nie jest konfliktowa. Nie lubi sprzeczek, nie lubi podnosić głosu. Angażuje się społecznie: często też pomaga innym rozwiązać ich problemy. Jest otwarta, choć brakuje jej trochę pewności siebie. Kiedy trzeba, potrafi jednak wziąć się w garść i wzorowo wykonywać powierzone jej zadania. Klara odznacza się sympatycznym sposobem bycia i jest ciekawa świata. W uczuciach domaga się ciągłych wyznań, zapewnień i komplementów - jest łasa na pochlebstwa i bardzo dziewczęca. Z reguły nie wierzy w swoje siły i potrzebuje wsparcia.

To oni najprawdopodobniej będą rodzicami chrzestnymi córki Lewandowskich?

Patroni - Św. Klara

Św. Klara z Asyżu. (1194-1253) - pochodziła z zamożnej rodziny z Asyżu. Gdy dorosła, kilkakrotne odrzuciła zaręczyny i postanowiła poświęcić się służbie dla Boga. Duży wpływ na jej osobowość i decyzję miał św. Franciszek. Dzieło franciszkańskie kontynuowała i znakomicie rozszerzała również po śmierci jego założyciela. Jest patronką m.in. radia i telewizji, a także hafciarek, bieliźniarek i osób chorych na oczy.

Znane Klary

Klara z Asyżu (święta katolicka, duchowa córka św. Franciszka z Asyżu), Klara z Montefalco (święta katolicka, opatka zakonu augustianek), Klara z Rimini (błogosławiona katolicka), Chiara Zorzi (księżna Aten), Clara Alonso (argentyńska aktorka i piosenkarka), Claire Bloom (angielska aktorka), Claire Danes (amerykańska aktorka), Clara Barton (założycielka Amerykańskiego Czerwonego Krzyża), Klara Sierońska-Kostrzewa (polska gimnastyczka). Klara to również główna postać książki autorstwa Izy Kuny. Imię powraca do łask?

Główne cechy: wyrozumiałość, ugodowość, życzliwość
Predyspozycje zawodowe: doradca, psycholog, architekt, dziennikarz
Szczęśliwa liczba: 6
Szczęśliwy kolor: różowy
Klara obchodzi imieniny: 17 kwietnia, 11 sierpnia, 12 sierpnia, 17 sierpnia, 18 sierpnia.

Rozczulające zdjęcie Roberta Lewandowskiego z córką

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/rok temu
My też mamy Klarę, piękne imie i wspaniałe córka 😀
/rok temu
Bardzo brzydkie imię jak dla nielubianej teściowej grubej w okularach . Lewandowscy nie mają gustu
/rok temu
bardzo ładne imię, a co najważniejsze nie oklepane jak Maje czy Julki
POKAŻ KOMENTARZE (1)