POLECAMY

Jak zadbać o gości podczas kinderbalu

Wyprawiasz dziecku urodziny? Podpowiadamy, jak zadbać o gości twojego malucha.
Jak zadbać o gości podczas kinderbalu fot. Panthermedia
Pięć zabaw, które rozkręcą towarzystwo

* Kredkowanie
Jedyna zabawa, którą kocha naprawdę każde dziecko, to kredki. Kredkowe przyjęcie z mnóstwem kolorów będzie nie tylko świetną zabawą, ale też rozbudzi w dzieciach kreatywność. Zabawa może polegać na kolorowaniu obrusu. Weź duży arkusz papieru, przyklej go do stołu, wokół usadź małych artystów. Niech puszczą wodze fantazji. Do zabawy mogą przyłączyć się również dorośli. O ile wystarczy im miejsca przy stole. Ten oryginalny obrus zachowaj na pamiątkę.

* Polowanie na balony
Do tej zabawy należy przygotować małe balony. Dzieci ustawiają się w kole. W środku znajduje się duże hula-hoop, w którym ułożone są balony
w ilości mniejszej o jeden niż liczba uczestników. Gdy gra muzyka, dzieci chodzą dookoła hula-hoop. Gdy muzyka przestanie grać, łapią jeden balonik. Kto nie złapał, odchodzi, ale dostaje balonik. Dzieci chodzą raz w jedną, raz w drugą stronę. Bawią się do dwóch wygranych osób.

* Nakarm lwa
Przygotuj pięć piłeczek do ping-ponga. Na większym kartonie namaluj głowę lwa z otwartą paszczą (nie musi to być arcydzieło) i wytnij nożykiem spory otwór w miejscu paszczy. Dzieci kolejno rzucają do otworu piłeczki – to, które trafi największą liczbą piłeczek, wygrywa.

* Szeptane prezenty
Dzieci siadają w kole. Do osoby siedzącej po lewej stronie każdy mówi, co daje solenizantowi w prezencie, a do osoby po prawej stronie, co można
z tym prezentem robić. Następnie każdy mówi, co usłyszał. Wychodzą z tego śmieszne zdania, np. „papugę, z którą mogę jeździć na rowerze”.

* Świński ogonek
Narysuj na kartonie wyraźne kontury świnki, zaznacz oczy, uszy, ryjek. Każdemu dziecku daj ogonek zrobiony ze sznurka z taśmą klejącą na końcu. Każde dziecko z zawiązanymi oczami podchodzi do kartki ze świnką (z odległości ok. 7-10 m) i przykleja ogonek. Potem oceniamy, kto był najbliższy w umiejscowieniu ogona.

Niezapomniane prezenty dla gości

* Słodkości
Można nimi na pożegnanie napełnić urodzinowe czapeczki lub papierowe torebki albo wręczyć każdemu malcowi po pięknym, kolorowym lizaku.

* Baloniki
Któż by nie chciał wrócić do domu z balonikiem albo nawet kilkoma?

* Nieduże zabawki
Tu jednak warto zachować ostrożność. I to naprawdę dużą! Kupowanie zabawek to bowiem ryzykowny pomysł. Jeśli się decydujesz na tę opcję, posłuchaj naszej rady: nie przesadzaj z ceną prezentu dla gości, ponieważ rodzice malca, który opuści twój dom z jakąś drogą zabawką, będą się czuli zobowiązani do rewanżu, a to... niekoniecznie im się spodoba. Dobre są kolorowe długopisy lub ołówki, pachnące gumki do ścierania, skaczące piłeczki kauczukowe, spinki i gumki do włosów dla dziewczynek, a minisamochodziki dla chłopców.

* Coś, co dzieci samodzielnie zrobiły podczas zabawy
Np. maski albo kwiaty z papierowych serwetek, korale z makaronu lub własnoręczne rysunki.

* Zdjęcia zrobione polaroidem
Każdy maluch dostaje na pożegnanie swój szalony portret.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)