Jak opanować dziecięca histerię i jak uspokoić dziecko, gdy płacze? fot. Fotolia

Jak opanować dziecięca histerię i jak uspokoić dziecko, gdy płacze?

Podobno jest też niesamowicie skuteczny.
/ 15.01.2018 16:36
Jak opanować dziecięca histerię i jak uspokoić dziecko, gdy płacze? fot. Fotolia

Znana blogerka podzieliła się świetnym, ale kontrowersyjnym sposobem na uspokojenie histerii dziecka.

Australijska prezenterka telewizyjna znalazła genialny sposób na uspokojenie histerii swojego malucha, jej przyjaciółka opowiedziała o nim na swoim blogu. Jednak nie każdy będzie miał odwagę z niego skorzystać. Podobno działa natychmiastowo!

Ten sklep wprowadził zakaz sprzedaży napojów energetycznych nieletnim

Wszyscy rodzice znają ten koszmar. Poza domem, nagle w najmniej spodziewanym i odpowiednim momencie nasz słodki aniołek nagle zaczyna dostawać ataku histerii. Dzieciaki szczególnie upodobały sobie do tego typu fochów miejsca publiczne. Stres jaki przeżywa wtedy rodzic jest ogromny.

Psychologowie dziecięcy prześcigają się w pomysłach na walkę z szałem przedszkolaka.
Jedni rodzice próbują uspokoić dziecko przytulając je, inni grożą i proszą, niektórzy zaś ignorują histeryzującego brzdąca ku zgorszeniu gapiów. Przeważnie, niestety nasz aniołek ma nas wtedy głęboko w nosie.

Co zrobić gdy wszystkie znane nam metody zawodzą?

Blogerka Jules Sebastian, opowiedziała na swoim blogu o niecodziennej metodzie jaką stosuje jej przyjaciółka Carrie.

Kiedy Evie 2,5 letnia córeczka Carrie dostaje ataku histerii, Carrie ją naśladuje.
Jeśli dziewczynka kładzie się na podłodze, zanosi płaczem, krzyczy, wali pięściami w podłogę, jej mama robi dokładnie to samo.

Carrie powiedziała mi, ze jej mała miewa atak histerii. Rzuca się na podłogę, uderza pięściami, robi te wszystkie rzeczy.  Ktoś poradził jej żeby naśladowała zachowanie dziecka. Więc Carri położyła się na podłodze centrum handlowego.

Podobno ta metoda przynosi świetne rezultaty. Jednak Jules sama przyznała, że nie miała odwagi na wypróbowanie takiego rozwiązania. A wy jak radzicie sobie z atakami histerii u swoich dzieci?

Zobacz także:Jak uchronić dziecko przed złodziejem, pedofilem, porywaczem? 7 ważnych zasad!Zimą czujesz się wiecznie zmęczona? Oto 5 produktów naturalnie dodających energii

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/19.03.2018 07:27
Slyszalam o tej metodzie, nie krytykuje ani mamy ani metody, poniewaz kazdy rodzic zna swoje dziecko, i wie jak z nim postępować w danej sytuacji. Nie mowie tu oczywiście o brutalnych sposobach, które są stosowane przez rodzicow, bo i takie są spotykane. Ja osobiscie uwazam, ze dziecku trzeba wyjaśnić co bedzie dzialo sie teraz i co później, czyli w sytuacji, w ktorej idziemy z dzieckiem na plac zabaw mowimy mu ze np teraz idziemy się pobawic w piaskownicy ,zrobimy zamek z piasku, pozniej na jedna zjeżdżalnie i wracamy do domu. Ktoś zapyta, ale gdzie jest haczyk? W konsekwencji tego co mowimy.. Nie wazne co dziecko bedzie próbowało robic by zostac na placu zabaw, musimy trzymac sie tego co bylo powiedziane. Mam córeczkę ,ktora ma 4 latka, kiedy idziemy do parku, wie co bedzie mogla robic i kiedy jest czas powrotu do domu.. Proboje przekonac mnie lub tatę na dodatkowe 5 minut ale nigdy nie robi scen jesli nie ma takiej możliwości . Nie wiem czy to kwestia wychowania, czy charakteru.