POLECAMY

„Gdzie mieszkają dzikie stwory” na DVD

W każdym z nas mieszka dziki stwór… Ekranizacja jednej z najpopularniejszych powieści dla dzieci wszechczasów
„Gdzie mieszkają dzikie stwory” na DVD fot. Galapagos Film
„Gdzie mieszkają dzikie stwory” to ekranizacja klasycznej powieści dla dzieci Maurice’a Sendaka, która od czasu premiery w 1963 roku na całym świecie sprzedała się w nakładzie prawie 20 mln egzemplarzy. Książkę na duży ekran przeniósł reżyser-wizjoner Spike Jonze („Być jak John Malkovich”) we współpracy z dwukrotnym zdobywcą Oscara® Tomem Hanksem jako producentem.

O filmie:
Max jest samotnym 9-latkiem uciekającym przed szarą codziennością w świat wyobraźni. Od czasu rozwodu rodziców, chłopiec nie może znaleźć dla siebie miejsca. Nie potrafi porozumieć się ze starszą siostrą Claire i jest zazdrosny o nowego chłopaka swojej matki. Po kolejnej kłótni z rodziną Max ucieka z domu i w przypadkowo znalezionej łódce wyrusza w podróż przez ocean.

Po długiej żegludze chłopiec dociera do magicznej wyspy zamieszkałej przez olbrzymie dzikie stwory. Te najpierw chcą zjeść Maxa, kiedy ten jednak wmawia im, że jest wielkim królem i magiem, postanawiają uczynić go swoim władcą. Jednak bycie królem, może okazać się o wiele trudniejsze niż się wydaje!

W roli głównej wystąpił aktor dziecięcy Max Records
, któremu na planie partnerowali m.in. dwukrotnie nominowana Oscara® Catherine Keener („Capote”, „Byś jak John Malkovich”) oraz zdobywca Specjalnej Nagrody Jury tegorocznego festiwalu Sundance, Mark Ruffalo („Miasto ślepców”).

Głosów tytułowym dzikim stworom udzielili: zdobywca Złotego Globu James Gandolfini („Rodzina Soprano”), laureat Oscara® Forest Whitaker („Ostatni król Szkocji”), uhonorowana nagrodą Emmy Catherine O’Hara („Wyatt Earp”), nominowany do nagrody BAFTA Paul Dano („Mała Miss”), gwiazda serialu „Sześć stóp pod ziemią” Lauren Ambrose oraz zdobywca Oscara® i Złotego Globu Chris Cooper („Adaptacja”).

Wydanie Blu-Ray i DVD
Wydanie Blu-Ray i DVD filmu „Gdzie mieszkają dzikie stwory” z polskim lektorem i polskimi napisami do wersji oryginalnej sklepach pojawi się 16. kwietnia 2010 r. Na płytach znajdą się wspaniałe dodatki specjalne:

Na DVD
•    Absurdalne trudności filmowania psa, który jednocześnie biegnie i szczeka • Wielki psikus
•    Atak wampira - Dzieciaki rządzą filmem - dokumenty z planu filmowego

Na Blu-Ray
•    „Higglety Pigglety Poppi! Życie to musi być coś więcej” – National Film Board of Canada i Warner Home Video przedstawiają animowaną adaptację książki Maurice’a Sendaka
•    „Pierwsze spojrzenie: Gdzie mieszkają dzikie stwory” – dokument opowiadający o tym jak powstawał film
•    Dokumenty z planu filmowego: „Absurdalne trudności filmowania psa, który jednocześnie biegnie i szczeka”, „Wielki psikus”, „Atak wampira”, „Dzieciaki rządza filmem”

„Gdzie mieszkają dzikie stwory”, Reżyseria: Spike Jonze, Czas trwania: 97 min., Wydawca DVD: Galapagos Film, Premiera DVD: 16 kwietnia 2010
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)