POLECAMY

Gdy malec zbiera rupiecie

Pokój dziecka przypomina śmietnik, bo znosi tam rozmaite rupiecie? Nie każ mu się ich pozbywać, tylko pokieruj dziecięcą pasją.
Gdy malec zbiera rupiecie fot. Panthermedia
Wygospodaruj szafkę, gdzie szkrab będzie mógł układać swoje szpargały
W tym celu wykorzystaj plastikowe lub kartonowe pudełka. Możecie je opatrzyć zabawnymi rysuneczkami, by od razu było wiadomo, co jest w środku. To świetna okazja, żeby nauczyć malca porządku – czyli segregowania rzeczy i umieszczenia ich w odpowiednich miejscach.

Tłumacz, że dobrze jest, kiedy kolekcje mają jakiś określony cel
Co by to mogło być? Jeżeli malec zbiera np. naklejki ze zwierzątkami, zaproponuj, że wspólnie zrobicie grę, wymyślając do każdego obrazka jakąś ciekawą zagadkę. Dzięki temu twoje dziecko nie tylko będzie miało świetną zabawę, ale też dowie się wiele o przyrodzie.

Pokazuj przykłady wartościowych kolekcji, np. zasuszonych roślin, znaczków czy starych pocztówek.
Wyjaśnij, że można z nich stworzyć piękny album. Doradź też dziecku, aby poszerzało wiedzę o swoich zbiorach, szukając odpowiednich informacji choćby w książkach. Młody człowiek nie będzie wtedy chomikować wszystkiego, co wpadnie mu w ręce, tylko rozbudzi w sobie pasję prawdziwego kolekcjonera.

Podpowiedz dziecku, że niektórymi swoimi skarbami może wymieniać się z kolegami.
Dzięki temu unikniesz ogromnego bałaganu, a i malcowi zabawa w zbieranie szybko się nie znudzi, bowiem będzie miał z kim dzielić swoją pasję.

Nie wyśmiewaj - nawet w żartach - jego zbiorów
Pamiętaj, choć dla ciebie są to rzeczy bez żadnej wartości, maluch na pewno jest z tej kolekcji bardzo dumny.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/6 lat temu
Pan Karolczak spadochroniarz z Warszawy? Przecież on esmizka w Dąbrowie Gf3rniczej.Miejmy nadzieje, że zrobi więcej dla Zagłębiakf3w niż dotychczasowi posłowie.Zgadzasz się z opinią? 3 2
/6 lat temu
Stop Jedynkom . Akcja ma sens ! Wybierajcie ludzi ktf3rych znacie a nie dshpocarony po linii i karierowiczf3w. Zrobili coś dla Was? Bo dla mnie nie !Zgadzasz się z opinią? 3 0