Z jakimi problemami dziecko spotyka się w szkole?

Słabe oceny, pierwsze konflikty - podpowiadamy, z jakimi problemami w szkole może spotkać się twoje dziecko oraz jak mu pomóc.
Agata Bernaciak / 01.10.2014 10:06

Z jakimi problemami musi zmierzyć się dziecko w szkole?

Choć twoje dziecko już miesiąc temu poszło do szkoły, ty nadal boisz się, że sobie nie poradzi. Podpowiadamy, z jakimi problemami może się w niej zmierzyć oraz jaką postawę ty - jako rodzic - powinnaś przyjąć.

Film został nakręcony we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną Spektrum

Jolanta Kowalczyk - psycholog z trzynastoletnim doświadczeniem w pracy, oligofrenopedagog, specjalista wczesnej interwencji. Zajmuję się diagnostyką dzieci i młodzieży, w tym dzieci w wieku przedszkolnym, wczesnoszkolnym oraz niepełnosprawnych. Diagnozuję poziom rozwoju intelektualnego, emocjonalnego, społecznego, dojrzałości do podjęcia nauki w szkole, przyczyny niepowodzeń w nauce na każdym etapie edukacyjnym ucznia.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/28.05.2016 15:30
Obecnie dziecko nie ma przymusu chodzenia do szkoły. Czasami pojawiają się poszczególne problemy (o których wspomniano) co często je blokuje. Co sądzicie o nauczaniu w domu? papug.pl/twoje-dziecko-nie-lubi-szkoly-nie-musi-tam-chodzic/ Obecnie jest ono możliwe, ale spotykam wiele sprzecznych opinii. Podsyłam jako ciekawostkę, bowiem moja pociecha jest prześladowana w szkole i sama nie wiem co robić. Ingerowałam, rozmawiałam z nauczycielami, pedagogiem oraz dyrekcją, ale niestety sytuacja się nie zmieniła. Zmienić szkołę? Dać mojej perełce odpocząć od rówieśników i zdecydować się na nauczanie w domu? A może się przeprowadzić? Mieszkam w małym mieście i tu jest jedna szkoła...