Detektyw Diggs - premiera gry na Wonderbook

Gra łączy w sobie najnowsze technologie z zakresu rzeczywistości rozszerzonej oraz zalety zastosowania kontrolera ruchu PlayStation®Move
18.06.2013 04:06
Już 27 maja Sony Computer Entertainment Polska zaprezentował drugą po kultowej Księdze Czarów grę na Wonderbook – kryminał w stylu noir, Detektyw Diggs. Gracze wraz z tytułowym bohaterem, w rolę którego wcielił się Artur Żmijewski, rozwiążą zagadkę zaginięcia Hampty’ego Dumpty’ego. Autorem gry jest zdobywca Oscara – Studio Moonbot.

Detektyw Diggs to kryminał w stylu noir stworzony przez zdobywców Oskara – Studio Moonbot. Tytułowy Diggs to mól książkowy i prywatny detektyw z Bibliotekowa, który zostaje wrobiony w zniknięcie swojego najlepszego przyjaciela i szefa – Humpty’ego Dumpty’ego. „Dzieciak”, bo tak nazywany jest przez głównego bohatera gracz, wspólnie z nim rozwiąże kryminalną zagadkę i pomoże mu oczyścić jego dobre imię - a to nie będzie wcale łatwe! Na drodze Diggsa pojawi się wiele barwnych postaci, które spróbują pokrzyżować jego plany – od wścibskich, choć niegrzeszących inteligencją, Trzech Świnek z lokalnego oddziału policji, po gwiazdę estrady, Maleńką – ukochaną zaginionego Humpty’ego Dumpty’ego.

Unikalne możliwości Wonderbook, pozwalają uczestnikom gry wpływać na wirtualny świat i odkrywać niespodzianki na kolejnych stronach księgi. Poprzez jej obracanie, przechylanie, a także machanie rękoma, gracze wykonują powierzone im zadania. A wszystko to pod czujnym okiem Detektywa Diggsa, który głosem Artura Żmijewskiego udziela cennych wskazówek. Aktor użyczając głosu bystremu detektywowi zadebiutował w dubbingu gier wideo: Mam bardzo specjalny stosunek (…) do tej roli szczególnie, że to jest pierwsza moja rola w grze. Bardzo mi się podoba stylistyka tej gry, bo jest tajemnicza, trochę gangsterska i bardzo filmowa. Myślę, że wszystkim, którzy zasiądą do niej będzie się ona bardzo podobała.