Czy wiesz jakie zabawy zorganizować na urodziny dziecka?

Zabawy na urodziny dziecka
Organizacja przyjęcia urodzinowego dziecka wymaga od nas wiele inwencji twórczej i dobrego przygotowania, ponieważ zaproszone dzieci są bardzo wymagającymi pod każdym względem gośćmi. Szczególnie ważne jest zapewnienie im odpowiedniej zabawy i aktywności ruchowej, gdyż maluchom trudno jest usiedzieć dłużej w jednym miejscu.
/ 21.08.2011 23:34
Zabawy na urodziny dziecka

 Ciekawą propozycją zabawy będzie Wyścig na gazetach. Przygotujmy gazetę w dwóch kawałkach dla każdego dziecka. Ustawmy je w szeregu , w pewnej odległości od ściany. Dzieci stawiają stopy na gazetach i na sygnał startu starają się sunąć na nich do mety. Zgubienie gazety powoduje,że dziecko musi rozpocząć wyścig  od linii startu.Zwycięzcę nagradzamy oklaskami lub drobną nagrodą  w postaci batonika,lizaka itp.

Inną ciekawą zabawą są Kalambury z baloników. Potrzebne będą baloniki .Do każdego wkładamy karteczkę z rysunkiem lub nazwą zwierzątka ,rośliny, przedmiotu itp..Następnie baloniki nadmuchujemy. Kolejno każde dziecko wybiera sobie balonik i stara się go rozdeptać. Ze znalezionej w baloniku karteczki odczytuje hasło pokazuje je pozostałym na migi. Dzieci muszą odgadnąć hasło.

Polecamy: Czy wiesz jak poprawić koncentrację dziecka?

Opowiadanie bajki jest świetną zabawą , pobudzającą wyobraźnię i inspirującą dzieci do działania. Sadzamy dzieci w kółku i zaczynamy opowiadać ciekawą historię. Następnie zachęcamy dziecko siedzące najbliżej nas do kontynuowania rozpoczętego wątku. Po kolei każdy dokłada swój kawałek, dzięki czemu powstanie  wspaniała opowieść.

Ciekawą pozycją dla młodszych dzieci jest  zabawa w Państwa-miasta. Dzieci ustawiamy w kółku. Dajemy im piłkę,którą rzucają pomiędzy sobą. Rzucający zwraca się do osoby, chwytającej piłkę ,żeby podała  np. nazwę rośliny na "b",albo rzecz na„z” itd. Dziecko, podaje żądane słowo, po czym rzuca piłkę do innego dziecka i zadaje w podobny sposób zagadkę. Jeśli ktoś nie potrafi wymyślić słowa, za karę obiega całe kółko i wraca na swoje miejsce.

Wielką frajdą będzie  jedzenie budyniu lub galaretki z zawiązanymi oczami. Ugotuj wcześniej budyń lub galaretkę i wystudź Przygotuj plastikowe łyżeczki. Dobierz uczestników zabawy w pary i podaj każdej miseczkę z budyniem( galaretką)i łyżeczkę, Następnie zawiąż dzieciom oczy. Zabawa polega na tym ,że jedna osoba z pary ma karmić drugą.

Zobacz także:Czy wiesz czego unikać wychowując dziecko?

Redakcja poleca

REKLAMA