POLECAMY

Co jest potrzebne w codziennej pielęgnacji niemowlaka?

Ze względu na delikatność i wrażliwość skóry dziecka, wybieraj, tylko i wyłącznie kosmetyki przeznaczone dla najmłodszych.

Nie oszczędzaj na kosmetykach do pielęgnacji niemowląt, wybieraj tylko te, które mają odpowiednie atesty i certyfikaty – najlepiej te z Instytutu Matki i Dziecka. Skóra noworodka jest cienka i delikatna, dlatego tak łatwo ją podrażnić. Przestrzegaj zamieszczonych na opakowaniach dat ważności produktu.

Do mycia używaj mydełka lub płynu do mycia, ale tylko tych przeznaczonych dla niemowląt. Mydła dla dorosłych mogą wysuszyć i podrażnić skórę malucha. Jeśli noworodek skończył miesiąc do kąpieli możesz używać płynu do kąpieli z dodatkiem oliwki.

Do nawilżania i natłuszczania skóry niemowlęcia używaj oliwki, a później łagodnego balsamu.

Jeśli chodzi o szampon w pierwszych miesiącach życia, zrezygnuj z niego, a włoski maluszka myj mydłem. Dopiero, gdy brzdąc będzie miał trochę bujniejszą fryzurę skorzystaj z łagodnego szamponu, ale tylko takiego, który nie podrażnia oczu.

Szczególnie narażona na podrażnienia jest pupa niemowlaka, dlatego otocz ją specjalną opieką, zabezpieczając ją przed otarciami tłustą warstwa kremu nawilżającego. Rób to rano i wieczorem, a także podczas przewijania.

Przed wyjściem na dwór(szczególnie na wiosnę i w lato) zabezpiecz skórę dziecka przed promieniami słonecznymi, nakładając krem z wysokim filtrem. Zrób to na pół godziny przed wyjściem, aby krem zdążył się wchłonąć.

Zaopatrz się w roztwór soli fizjologicznej w postaci kropli, aby przemywać oczka maluszka i zakraplać jego nosek. Jest on dostępny w każdej aptece.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)