Co i jak

Nowa kolekcja wydawnicza dla dzieci w wieku od 6 do 15 lat, obejmująca serię 13 zeszytów o różnej edukacyjno-rozrywkowej tematyce.
/ 23.11.2006 10:11
co1.jpgNowa kolekcja wydawnicza dla dzieci w wieku od 6 do 15 lat, obejmująca serię 13 zeszytów o różnej edukacyjno-rozrywkowej tematyce.
Spotka się z uznaniem wszystkich, którzy cenią łączenie zabawy z edukacją – dzieci będą nią zachwycone, a rodziców ucieszą korzyści płynące z tej zabawy.

Kolekcja składa się z 13 zeszytów o różnorodnej tematyce. Ciekawym informacjom towarzyszą atrakcyjne ilustracje i grafiki. Ponadto młody czytelnik może rozwiązać krzyżówki, łamigłówki, ułożyć puzzle, odczytać tajemnicze szyfry, odpowiedzieć na pytania quizów, znaleźć rozwiązania zagadek kryminalnych i dobrze się przy tym bawić. Do każdego zeszytu dołączona jest płyta VCD z dwoma filmami, które uzupełnią wiadomości wyniesione z lektury. Po filmowym świecie wiedzy i nauki oprowadzą widza trzy żądne wiedzy postacie: ciekawski znak zapytania, zaskoczony wykrzyknik i wesoła kropka. Ich obecność ubarwia akcję i sprawia, że widz łatwiej przyswaja informacje.
Pierwszy numer kolekcji w cenie 6,99 zł ukaże się w kioskach 23 listopada. Kolejne w cenie 9,99 zł będą ukazywały się co 2 tygodnie.

Nr 1: Dinozaury i Prehistoria

Pierwszy numer kolekcji „Dinozaury i prehistoria” zawiera podstawowe informacje na temat historii życia na Ziemi, którą poznajemy dzięki skamieniałym śladom przeszłości – od najprostszych organizmów sprzed milionów lat po szczątki przodków dzisiejszego człowieka. Szczególną uwagę poświęcono tu prehistorycznym jaszczurom – dinozaurom i ich krewniakom oraz ssakom, które po wymarciu dinozaurów zdominowały życie na naszej planecie. Dzięki dołączonym do zeszytu filmom młody czytelnik łatwiej wyobrazi sobie procesy towarzyszące powstawaniu naszej planety oraz wygląd i zachowanie dinozaurów.

W kioskach od 23 listopada!

„Co i jak, nr 1 Dinozaury i prehistoria”, wydawnictwo Edipresse Książki, Warszawa 2006