Avionaut – nowe foteliki samochodowe dla dzieci

Producent fotelików samochodowych Avionaut prezentuje nową kolekcję fotelików. Jet, Glider z systemem Isofix oraz Evolvair – 3 modele fotelików, odpowiednie dla dzieci od pierwszego do 12 roku życia. Foteliki zostały stworzone we współpracy z konstruktorami branży lotniczej, co zaowocowało innowacyjnymi i ergonomicznymi rozwiązaniami, zapewniającymi maksymalne bezpieczeństwo i komfort podróży małym pasażerom.
/ 21.02.2013 10:04

Fotelik na początek

Nazwa fotelika nie jest przypadkowa, ponieważ JET ma zapewnić najmłodszym pasażerom komfort odrzutowca. JET (0-13kg) został stworzony z myślą o niemowlakach, do codziennego użytkowania fotelika, który często pełni rolę nosidełka czy leżaczka. Fotelik jest elastyczny, pozwala z łatwością i precyzją dostosować się do wielkości oraz wagi dziecka. Rodzice docenią wygodną, regulowaną w 4 pozycjach rączkę do przenoszenia fotelika jak również jego łatwy montaż w samochodzie. Fotelik posiada daszek chroniący malca przed słońcem. Dodatkowo regulowany zagłówek pozwala na zmianę wysokości dostosowując się do wielkości dziecka, jednocześnie podpiera główkę i pozwala na spokojną drzemkę.

Fotelik samochodowy JET/ Fot. Materiały prasowe OmniPro

Tapicerka wewnętrzna jest dostępna w dwóch wersjach kolorystycznych (steel lub ivory), do której dołączona jest wkładka dostępna w 8 kolorach. Dodatkowo wkładki wykonane są z oddychających elanobawełnianych tkanin. 

Polecamy: Jak wybrać fotelik do samochodu?

Fotelik dla przedszkolaka

GLIDER z systemem Isofix jest drugim po Jecie fotelikiem dla dzieci, w przedziale wagowym 9-25 kg. Jego nowoczesna konstrukcja zapewnia osłonę przed uderzeniami. Wnętrze fotelika wykonane jest z innowacyjnego polipropylenu ekstrudowanego EPP (System Absorbcji Energii), mającego bardzo dużą zdolność pochłaniania energii na jakie może być narażone dziecko. Odpowiednio wyprofilowane siedzisko zapewnia dziecku wygodę w trakcie dłuższych podróży.

Fotelik samochodowy GLIDER/ Fot. Materiały prasowe OmniPro

Fotelik zaopatrzony jest w system Isofix, który podwyższa komfort i bezpieczeństwo dziecka w trakcie jazdy. Dzięki systemowi Isofix, fotelik jest stabilnie i trwale połączony z ramą samochodu, dodatkowo ułatwia i przyspiesza montaż fotelika. Warto mieć świadomość, że Isofix zwiększa wielokrotnie bezpieczeństwo dziecka w wypadku zderzenia samochodowego. Fotelik wraz z Isofix spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Polecamy: Kupujemy fotelik samochodowy dla niemowlaka - porada

Fotelik dla większego dziecka

Nim dziecko ukończy 12 lat lub przekroczy 150 cm wzrostu będzie potrzebować fotelika, który dopasuje się do jego szybkiego wzrostu, zapewniając mu maximum komfortu i bezpieczeństwa. EVOLVAIR (9-36kg) to model, który rośnie z dzieckiem. System regulacji zagłówka, zintegrowany z oparciem oraz osłonkami bocznymi daje możliwość szybkiego i precyzyjnego dostosowania fotelika do wzrostu i wagi dziecka. Głębokie skrzydła boczne zapewniają dodatkową ochronę przy uderzeniach bocznych. Intuicyjny przebieg pasa ułatwia poprawną i szybką instalację fotelika w samochodzie.

Fotelik samochodowy EVOLVAIR / Fot. Materiały prasowe OmniPro

Wnętrze wszystkich fotelików wykonane zostało z innowacyjnych materiałów EPP, mających zdolność amortyzowania wstrząsów na jakie może być narażone dziecko w trakcie jazdy samochodem. Foteliki wyróżnia nowoczesna stylistyka, która przypadnie do gustu zarówno dzieciom jak i rodzicom.

Źródło: Materiały prasowe OmniPro/ (dr)

Zobacz także: Wybieramy fotelik samochodowy dla dziecka - galeria