POLECAMY

Żylaki odbytu w ciąży

Jestem w 25 tygodniu ciąży. Do tej pory nie miałam problemu z żylakami odbytu do teraz. Wyczułam kilka dni temu duży żylak w okolicach odbytu, bardzo bolesny, piekący.
Żylaki odbytu w ciąży

Jestem w 25 tygodniu ciąży. Do tej pory nie miałam problemu z żylakami odbytu do teraz. Wyczułam kilka dni temu duży żylak w okolicach odbytu, bardzo bolesny, piekący. Mam duży problem z każdym wykonywanym ruchem - chodzeniem, siedzeniem, spaniem i oczywiście lęk przed wypróżnianiem się. Byłam u swojego lekarza ginekologa - zaleciła mi Posterisan w czopkach. Stosuję je od 3 dni i żadnej poprawy. Dodatkowo zaczęłam stosować maść propolisową, robię okłady z kory dębu, stosuję dietę bogatą w błonnik. I nie ma rezultatów. Ból jest ogromny! Co mogę jeszcze zrobić?


Mada
Proszę dodatkowo stosować czopki propolisowe - mają działanie przeciwzapalne i lecznicze. Proszę przyjmować dużo płynów, a także spożywać warzywa i owoce. Duże znaczenie ma unikanie słodyczy. Może pani zalać wrzątkiem kilka suszonych śliwek lub daktyli czy fig – po ostudzeniu wypić, a owoce zjeść. Inna możliwość to wieczorem w szklance przegotowanej wody (chłodnej) rozpuścić 2 łyżeczki miodu. Zostawić na noc i wypić rano na czczo. Większość leków stosowanych w przypadku hemoroidów ma za zadanie łagodzić objawy - jednak bardziej istotne jest usunięcie przyczyny. Prawidłowa dieta i dbałość o regularne wypróżnienia, bo inaczej problem nawraca. Jeśli stosowane leki nie przynoszą ulgi proszę udać się do lekarza (proktologa). Proktologia to dziedzina chirurgii, która zajmuje się chorobami jelita grubego i odbytnicy.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/2 lata temu
hemorosan z propolisem to jedyne skuteczne rozwiązanie
/7 lat temu
http://multi-medica.com.pl/index_1.php?id=169
/8 lat temu
Mój proktolog polecił mi nasiadówki z sody oczyszczonej - 2 łyżki na 3 litry ciepłej wody i posiedzieć w tym roztworze 15-20min. ponadto, aby ułatwić wchłonięcie żylaka (odpływ krwi z niego) należy go, mimo bólu wepchnąć do odbytu. Pomaga, Ja polecam jeszcze okłady z torebek rumianku.
POKAŻ KOMENTARZE (2)