POLECAMY

Żółte upławy we wczesnej ciąży

Jestem w 7. tygodniu ciąży licząc od dnia pierwszego ostatniej miesiączki i ostatnio zauważyłam na bieliźnie żółtawe upławy.

Żółte upławy we wczesnej ciąży

Jestem w 7. tygodniu ciąży licząc od dnia pierwszego ostatniej miesiączki i ostatnio zauważyłam na bieliźnie żółtawe upławy. Czy to jest normalne w ciąży? Jestem za granicą i wizytę dopiero mam u lekarza rodzinnego za dwa tygodnie. Niestety przebywam w takim kraju, że nie zwracana jest większa uwaga na takie problemy.

Anita

W ciąży zmienia się ilość i wygląd wydzieliny pochwowej. Jej ilość ulega zwiększeniu. Zwykle jest bezbarwna, biaława lub żółtawa. Jeśli nie towarzyszy jej przykry zapach, pieczenie czy swędzenie to może pani być spokojną. Fizjologiczna wydzielina pochwowa w ciąży zwykle jest bezwonna lub ma łagodny zapach. Ważne by w tym okresie szczególnie dbać o higienę intymną. Zaleca się noszenie bielizny z włókien naturalnych.

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/5 lat temu
mam taki sama problem tylko ze upławy maja przykry zapach, pieczenie i swędzenie co mam zrobic tez jestem za granica
/5 lat temu
Upławy, jeśli są objawem infekcji, mogą mieć negatywny wpływ na przebieg ciąży. Lepiej wątpliwości rozwiać poddając się badaniu ginekologicznemu.